Ciekawostki o seksie WH: 01/2014

Co wspólnego ma upodobanie do naturalnego zapachu partnera i zdrada? Po czym poznać, że facet ma dużo testosteronu? Czy klapsy w łóżku są dobre? Oto garść informacji z dziedziny seksu.

zdrada fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Podobieństwo genetyczne a ryzyko zdrady

Nie istnieje gen niewierności, przez który rzucisz się w ramiona kogoś innego. Jednak możesz mieć na to większą ochotę, jeżeli nie podoba Ci się naturalny zapach Twojego partnera, co świadczy o waszym zbyt dużym podobieństwie genetycznym. Taki wniosek płynie z badań przeprowadzonych na University of New Mexico.

Co, jeśli zdecydujesz się na związek? Prawdopodobnie częściej będziesz fantazjowała na temat obcych mężczyzn i istnieje większa szansa, że pozwolisz sobie na zdradę. Dlatego najlepiej idź za nosem i za głosem serca.

A jeśli już dojdzie do zdrady? Dowiedz się, czy i jak ratować związek po zdradzie. Jeśli to Ty zostałaś zdradzona (czego z całego serca nikomu nie życzymy), sprawdź, jak pozbyć się bagażu emocjonalnego i zacząć na nowo.

Patent WH:

Przed podjęciem poważniejszej decyzji co do Twojego związku odstaw pigułki antykoncepcyjne. One też mają wpływ na zmysł węchu.

Długość stosunku

14 minut przeciętnie trwa stosunek seksualny Polaków. Czy to dużo? Chyba wystarczy, bo według badań prof. Izdebskiego niemal 70% respondentów jest zadowolonych ze swojego życia erotycznego.

mężczyzna, facet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Długość palca wskazującego i serdecznego a testosteron

Podczas następnej randki rzuć okiem na prawą dłoń swojego znajomego i sprawdź, czy jego palec serdeczny jest znacznie dłuższy od wskazującego. Jakie to ma znaczenie?

Zgodnie z badaniami psychologów ewolucyjnych z University of Lancashire, im większa różnica między palcami, tym mózg właściciela w życiu płodowym był bardziej narażony na kontakt z testosteronem. Tacy mężczyźni są asertywni, uzdolnieni matematycznie i mają znacznie większy popęd seksualny. Dlatego spodziewaj się, że czeka Cię wiele szalonych nocy.

seks, para sakkmesterke / shutterstock.com
fot. sakkmesterke 2015/shutterstock.com

Niegrzeczny seks a zdrowie psychiczne

Daj mu klapsa. W łóżku otwórz się na eksperymenty. Niegrzeczny seks z odgrywaniem ról i wykorzystaniem opasek czy pejczy jest nie tylko przyjemny. Jak wynika z badań opublikowanych w „Journal of Sexual Medicine”, osoby, które pozwalają sobie na takie szaleństwa, są zdrowsze psychicznie.

Zdaniem autorów badania otwartość w kwestiach seksualnych wiąże się bezpośrednio z większą akceptacją siebie. Ta ma natomiast znaczący, pozytywny wpływ na samopoczucie. Jeśli myślałaś, żeby spróbować czegoś ostrzejszego, teraz masz kolejny argument. Dlatego następnym razem sama wyjdź z inicjatywą, a możesz być pewna, że czekają Cię niezapomniane chwile.

Niegrzeczny seks rzeczywiście działa pozytywnie i podkręcająco. Istnieją jednak przekonania o seksie, które są zupełnie nieprawdziwe. W końcu filmy dla dorosłych nie odzwierciedlają naszej rzeczywistości. Zobacz 13 rzeczy realnych tylko w filmach porno.

WH 01/2014

REKLAMA