Ciekawostki o seksie WH: 01/2013

Jakie są skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Co ma wspólnego chodzenie w szpilkach z mięśniami Kegla? Czy pozwolić mu oglądać się za innymi? Oto garść najnowszych badań naukowych dotyczących seksu.

para, uwodzenie Mayer George / shutterstock.com
fot. Mayer George 2015/shutterstock.com

Niech patrzy – mężczyźni to wzrokowcy

Wzrok mężczyzny jak radar wyłuskuje z otoczenia najbardziej interesujące obiekty. Lokalizacja pięknego biustu zajmuje mu mniej niż sekundę - czytamy w „Archives of Sexual Behavior”. Ale powstrzymajmy się przed robieniem partnerowi awantury, jeżeli to nie są akurat nasze piersi.

Badania dowodzą, że faceci, którzy z różnych powodów ograniczają sobie możliwość przyglądania się seksownym zdjęciom, mają mniej satysfakcjonujące życie seksualne. Czyli niech się gapi, ale niech nie robi tego zbyt ostentacyjnie. Może obejrzyjcie razem jakiś film erotyczny?

Badania dr Karen Weatherby wykazały, że codzienne przyglądanie się kobiecym wdziękom może przedłużyć życie mężczyzny nawet o 5 lat.

Faceci to jednak tajemnicze bestie. Czy wiesz, że oni też czasem udają orgazm? Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o mężczyznach i seksie. Najgorsze, co możesz zrobić, to uwierzyć, że droga do jego serca prowadzi przez żołądek. Lepiej poznaj czułe punkty każdego faceta i stwórz własny łóżkowy przewodnik po męskim ciele.

 

kobieta w szpilkach 168607013 / shutterstock.com
fot. 168607013 2015/shutterstock.com

Atrakcyjność a chodzenie w szpilkach

Naukowcy z Instytutu Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadzili eksperyment, podczas którego mężczyźni mieli oceniać atrakcyjność kobiet na zdjęciach przed i po komputerowym wydłużeniu nóg.

Okazało się, że wydłużenie nóg tylko o 5% sprawia, że kobieta wydaje się znacznie atrakcyjniejsza, mimo że pozostałe elementy jej wyglądu pozostały niezmienione.

Kobiety, noście szpilki! Pomijając już wszystko inne, to doskonała gimnastyka dla mięśni Kegla, które wpływają na intensywność odczuwania orgazmu. Zresztą, przekonaj się sama, co się dzieje, gdy chodzisz w szpilkach.

56 procent kobiet uznaje, że największą przeszkodą w seksie jest obawa o to, jak partner ocenia ich ciało. Taki problem ma tylko 43,5% mężczyzn – wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego.

 

antykoncepcja areeya_ann / shutterstock.com
fot. areeya_ann 2015/shutterstock.com

Nieoczekiwane konsekwencje antykoncepcji

Pigułka antykoncepcyjna może osłabiać pamięć – dowodzą badania przeprowadzone przez naukowców z University of California. Podczas eksperymentów kobiety podzielono na dwie grupy w zależności od tego, czy używają hormonalnej antykoncepcji, czy nie.

Obu grupom pokazano film o katastrofie samochodowej, a następnie poproszono o opowiedzenie treści. Uczestniczki badania, które używały pigułki, pamiętały ogólny zarys akcji i potrafiły wymienić znacznie mniej szczegółów niż druga grupa.

„Obniżenie się poziomu hormonów przy antykoncepcji sprawia, że inaczej zapamiętujemy zdarzenia wiążące się z silnymi emocjami” – mówi autor badań Shawn Nielsen. Ale spójrzmy na to pozytywnie – to sprzyja pogodzie ducha.

A ponieważ nie każdy facet, z którym idziesz do łóżka, to wymarzony ojciec Twoich dzieci, lepiej zabezpiecz się przed niechcianą ciążą. By dobrze wybrać najodpowiedniejszą metodę antykoncepcji, poznaj wszystkie wady i zalety tabletek antykoncepcyjnych i dowiedz się, jak tabletka antykoncepcyjna wpływa na Twoje ciało.

WH 01/2013

 

REKLAMA