[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Ciekawostki o mózgu WH: 09/2015

Dlaczego warto uprawiać slow jogging? Jakie są korzyści z jedzenia jagód i o której godzinie najlepiej wypić poranna kawę? Odpowiedzi szukaj wśród najnowszych ciekawostek zebranych przez naszych redaktorów.

bieganie fot. shutterstock.com

Zwolnij... i myśl szybciej

Bieg, który jest wolniejszy niż spacer, czyli tzw. slow jogging, ma zbawienny wpływ na intelekt – uważa prof. Hiroaki Tanaka z Uniwersytetu Fukuoka. Naukowiec wiele lat poświęcił badaniom wpływu wysiłku fizycznego na zdrowie i kondycję intelektualną.

Okazało się, że chorzy na Alzheimera w zdecydowanej większości nie uprawiali wcześniej żadnego sportu. U tych zaś, którzy kilka razy w tygodniu uprawiali slow jogging, po paru miesiącach znacząco zwiększyła się liczba tzw. szarych komórek w mózgu. 

REKLAMA

jagody fot. MaraZe 2015/shutterstock.com

Jagody na koncentrację

Zamiast szukać specyfików poprawiających koncentrację, zjedz opakowanie jagód. Do tej pory wiadomo było, że zawarte w nich przeciwutleniacze obniżają ryzyko wystąpienia raka i chorób serca.

Badania przeprowadzone przez dr. Jeremy’ego Spencera, dietetyka z University of Reading, pokazały, że obecność flawonoidów w jagodach znacznie zwiększa przepływ krwi w mózgu, co podnosi zdolność koncentracji w ciągu dnia aż o 20%! Poznaj też pozostałe 35 produktów na pamięć i koncentrację.

tenis fot. shutterstock.com

Pasja ośmiela

Mamy prawdziwą epidemię nieśmiałości – biją na alarm psychologowie. Wg Robin Abrahams z Harvard Business School, kontakty przez portale społecznościowe sprawiły, że trudniejsze dla ludzi stały się realne relacje. Twórca tzw. Kliniki Nieśmiałości, prof. Philip Zimbardo, radzi: rozwijaj swoje pasje, bądź w czymś ekspertem.

Podziel się z innymi swoją wiedzą, a obdarzą Cię zaufaniem. Wtedy Ty poczujesz się znacznie pewniej. Wiesz wszystko o tenisie? Twoja piłka!

kawa, napoje fot. shutterstock.com

Czas na kawę

10 – o tej godzinie – wg.University of Maryland – najlepiej wypić pierwszą kawę. Naukowcy uważają, że najmocniej pobudza kawa wypita 2-3 godziny po przebudzeniu. Tylko nie sięgaj po kawę 3w1, lepiej poznaj 6 sposobów parzenia kawy i wypróbuj jeden z nich.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij