[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciekawostki o mózgu WH: 07/2015

W jakiej postaci najlepiej jeść ryby? O czym powinnaś pamiętać robiąc zakupy online? W jaki sposób trening wpływa na stres i dlaczego warto włączyć do diety kakao? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek.

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com

Złów zdrowie

O 14 % wzrastają możliwości poznawcze mózgu, jeśli jesz dodatkowo jedną porcję ryb w tygodniu. Ta korzyść płynie z obecności w rybach kwasów omega-3.

Wg „American Journal of Preventive Medicine”, pieczenie powyżej 180oC niszczy te właściwości, dlatego lepiej gotować na parze lub piec w temp. 150-170oC. 

Jeśli poszukujesz inspiracji, koniecznie wypróbuj nasze smaczne i zdrowe przepisy na dania z ryb i owoców morza.

REKLAMA

REKLAMA

espresso fot. shutterstock.com

Nowe taktyki w sieci

Zakupy w sieci stają się coraz mniej ryzykowne, bo zmieniające się przepisy są przyjazne dla klientów. Nie popłyniesz, jeśli będziesz pamiętać o tych 3 zasadach. 

Co zdradza sprzedawcę

Każdy sklep internetowy musi mieć widoczne dane, które go identyfikują. To adres, telefon oraz numery NIP i REGON. Jeśli kupujesz poza Polską, ale na terenie UE, szukaj numeru Vies UE. W USA to Tax Identification Number.

Który klik jest bezpieczny

Jeśli dokonujesz już zakupów, zawsze zwracaj uwagę, by w oknie widniał protokół „https://” i symbol zamkniętej kłódki. Takie oznaczenie w oknie wyszukiwarki oznacza, że strona jest zaufana i możesz bezpiecznie dokonać transakcji.

Więcej czasu na decyzję

Prawo do zwrotu masz nie tylko wówczas, gdy towar jest niewłaściwy lub uszkodzony. Możesz go zawsze zwrócić, nie podając przyczyny. Od tego roku masz na to więcej czasu – już nie 10, a 14 dni od momentu otrzymania paczki.

REKLAMA

fot. studio1901 2014/shutterstock.com fot. studio1901 2014/shutterstock.com

Wypoć stres

Zmęczona, wyczerpana i zestresowana? To do roboty! Daj się przeczołgać w siłowni.

Badanie Medicine & Science in Sports & Exercise pokazało, że uczestnicy, którzy wzięli udział w wyczerpujących ćwiczeniach fizycznych (np. na rowerze stacjonarnym), poczuli się znacznie bardziej odprężeni psychicznie nie tylko tuż po zajęciach w siłowni. Hormony stresu utrzymywały się w niskich rejestrach dłużej – jeszcze pół godziny po wysiłku. 

REKLAMA

REKLAMA

espresso fot. shutterstock.com

Ciemna strona mocy

Codzienna dawka kakao zwiększy Twoje IQ. Naukowcy z Columbia University dowiedli, że dieta bogata w kakao nie tylko poprawia pamięć, ale ludziom starszym w dużym stopniu może ją nawet przywrócić.

Taką cudowną moc mają flawonole – związki bioaktywne naturalnie występujące w ziarnach kakaowca. Kilka kostek czekolady (z co najmniej 70% kakao!) możesz jeść bez żadnych wyrzutów. 

WH 07-08/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij