[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Ciekawostki o mózgu WH: 05/2015

Dlaczego warto jeść jajka? Czy oglądanie filmików na youtubie rzeczywiście jest marnowaniem czasu w pracy? Co ma bieganie do efektywności w pracy i na kiedy przypada najbardziej stresujący moment w całym tygodniu? Sprawdź i dowiedz się więcej na temat pracy mózgu.

jajka fot. shutterstock.com

Jedzenie na myślenie

Jedz jajka, a zwiększysz swoje IQ! Badania „Th e American Journal of Clinical Nutrition” pokazały, że cholina, która jest składnikiem jajek, poprawia pamięć i koncentrację, ale też w znacznym stopniu chroni przed demencją. Dlatego wypróbuj nasze przepisy na potrawy z jajek. Jeśli nie przepadasz za jajkami, znajdziesz ten składnik również w soi i zarodkach pszennych.

REKLAMA

komputer, laptop, kobieta fot. shutterstock.com

Krótkie wagary

Jeśli Twój szef przyłapie Cię na oglądaniu filmików, które aktualnie są przebojami Youtube, zamiast płonąć z poczucia winy, powiedz mu, że w tej chwili pracujesz nad swoją kreatywnością (Pst! Istnieją też inne sposoby na kreatywność).

Fakt, w pierwszej chwili możesz zostać odebrana jako dość bezczelna osóbka. Musisz wiedzieć jednak (i warto przekonać do tych argumentów szefa), że według badań opublikowanych na łamach „Psychological Science” krótka przerwa, spędzona na oglądaniu memów, wpadek i gagów w formie filmów lub zdjęć, zwiększa Twoją kreatywność i innowacyjność. Chwyciło? Popatrz, już lepiej rozwiązujesz problemy!

bieganie fot. lzf 2015/shutterstock.com

Zwinny mózg

Szybki bieg między pachołkami, przysiady i wyskoki w górę, nagłe zmiany tempa i kierunku to coś więcej niż tylko ostry wysiłek dla stawów i mięśni. Jak podał amerykański magazyn „Journal of Strenght and Conditioning Research”, taki trening zwinnościowy znacznie poprawia pamięć i zwiększa możliwości poznawcze Twojego mózgu.

Wg naukowców, nagłe zmiany ruchów, kierunku i pozycji ciała wzmacniają połączenia nerwowe w mózgu. W czasie porannego joggingu pobiegaj między drzewami, poskacz przez przeszkody, a zobaczysz, jak główka pracuje!

praca, kariera fot. shutterstock.com

10

Ta godzina we wtorkowe przedpołudnie to, wg. brytyjskiej agencji doradztwa zawodowego "Michael Page", najbardziej stresujący moment w tygodniu! Skoro już to wiesz, pobiegaj przed pracą 20 minut. Wrzucisz na luz. Możesz też sprawdzić nasze 4 sposoby na stres w pracy.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij