[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciekawostki o mózgu WH: 05/2014

Jak na pracę naszego mózgu wpływa nauka języków obcych i w jakich godzinach najlepiej uczyć się słówek? Co ma wspólnego wynik testu IQ ze zjedzonymi winogronami? Zobacz w naszych wiadomościach dotyczących pracy mózgu.

winogrona, owoce fot. shutterstock.com

Jak poprawić IQ?

Pestki czerwonych winogron zawierają związki, które poprawiają pamięć, a nawet chronią przed demencją. Co więcej, ekstrakt z nich może znacząco zmniejszać poziom białka powiązanego z rozwojem choroby Alzheimera. Podobne działanie wykazuje zawarty w skórce winogron resweratrol. To kolejny argument za tym, by czerwone wino traktować priorytetowo.

REKLAMA

nauka, książki, studia fot. shutterstock.com

Nauka języków obcych

„Parlez-vous franćais", a może „sprechen Sie Deutch”? Jeśli tak, to bardzo dobrze, nie tylko dla lepszej komunikacji z obcokrajowcami. Badania pokazały, że znajomość drugiego języka pomaga nie tylko poprawić koncentrację i pamięć, ale może odwrócić związane z wiekiem zaniki pamięci, pozwalając Ci zachować aktywny umysł

Jeśli masz ochotę wybrać się na kurs, ucz się słówek przed kolacją (około 17-18). Wtedy mózg jest najbardziej chłonny na zapamiętywanie nowych informacji. Unikaj nauki tuż po południu. Wiele badań wskazuje, że ok. godz. 13 mózg robi sobie przerwę, a Twoja intelektualna moc na 2 godziny mocno spada.

joga, fitness, trening, ćwiczenia fot. shutterstock.com

Twój ruch

To, jaką dyscyplinę sportu wybierasz, to wyłącznie Twoja decyzja. My sprawdziliśmy, jakie korzyści pójdą za Twoją decyzją.

Tętno spoczynkowe (norma to od 60 do 90; im niższe, tym mniejsze ryzyko zawału serca)

  • Joga: 60
  • Jogging: 56
  • Brak ruchu: 71

Odczucie stanów depresyjnych (w skali od 0 do 63)

  • Joga: 5
  • Jogging: 5
  • Brak ruchu: 10

Odczucie stresu (w skali od 0 do 40)

  • Joga: 11
  • Jogging: 12
  • Brak ruchu: 17

WH 05/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij