[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Ciekawostki o mózgu WH: 04/2014

Czy kawa z masłem rzeczywiście działa? Jak się mają irytujące dźwięki do migren? Co mają wspólnego smartfony i tablety z poziomem hormonów stresu? Oto garść informacji na temat funkcjonowania mózgu.

praca, kariera fot. shutterstock.com

Kawa z masłem – sposób na pobudzenie?

To najnowszy internetowy hit na pobudzenie koncentracji. Przepisów, jak przygotować kawę z masłem, jest mnóstwo, ale naukowych badań i dowodów jej działania brakuje. Choć może być coś na rzeczy.

„Prawdopodobną przyczyną może być to, że kawa z tłuszczem mlecznym zwiększa okres półtrwania kofeiny, co znaczy, że dłużej utrzymuje się ona w krwiobiegu” – mówi dietetyk dr Marek Szołtysik. Można spróbować, ale nie nadużywać – tłuszcz jest kaloryczny i długo zalega w żołądku.

Kawa z magnezem to jeden ze 100 najlepszych produktów dla kobiety  poznaj resztę tej listy. Nie lubisz kawy albo wolisz bardziej naturalne sposoby? Sprawdź, jak mieć więcej energii: 8 naturalnych sposobów.

Patent WH:

Jeśli nie masz czasu na eksperymentowanie, a czeka Cię hard core w pracy, zjedz jogurt naturalny z łyżką guarany. Są dowody, że działa mocniej niż kofeina.

REKLAMA

dziecko fot. shutterstock.com

Irytujące dźwięki a migrena

Gwizd, pisk dziecka i ten moment, gdy nauczycielce w klasie wypada kreda, a jej paznokieć rysuje tablicę – to jedne z najbardziej irytujących dźwięków dla ludzkiego ucha. Badania opublikowane w „The Journal of Neuroscience” dowodzą, że odpowiedzialna za przetwarzanie emocji część mózgu, zwana ciałem migdałowatym, pod wpływem takich dźwięków staje się bardziej aktywna, wywołując większą wrażliwość na bodźce zewnętrzne. Według naukowców, ta przesłanka pozwala przypuszczać, że migreny czy szumy w uszach mogą zależeć również od dźwięków z otoczenia.

telefon, komórka, gps fot. shutterstock.com

Smartfon i tablet a poziom stresu

Relaks nie przychodzi w pakiecie nawet z najbardziej luksusową ofertą wakacyjną. Badania pokazują, że nie rozstając się ze smartfonem i tabletem, wciąż masz podwyższony poziom hormonu stresu. A wystarczy – jak podaje Goldsmith College – na kilka dni rozstać się z urządzeniami, by go obniżyć, a w następnych dniach poprawić kreatywność o 50%.

Wiesz, jakie ćwiczenia dają największą siłę spokoju? Tak, tak, dobrze myślisz – to joga. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat korzyści z uprawiania jogi. Odklejenie się od telefonu i portali społecznościowych sprzyja także tworzeniu udanego związku. Poznaj pozostałe z 10 patentów na udany związek.

WH patent:

22 stopnie Celsjusza to optymalna temperatura powietrza w biurze. Jak sprawdzili naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach, takie warunki pozwalają na większą koncentrację w pracy.

WH 04/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij