Czy żucie gumy poprawia naszą koncentrację? Negocjacje: jak je prowadzić? Co jeszcze poza układem immunologicznym wspomaga witamina C? Jak zwiększyć wydajność pracy? Przygotowaliśmy dla Ciebie porcję ciekawostek o Twoim mózgu.
WH2013-11-15
YuriyZhuravov / shutterstock.com
fot. YuriyZhuravov 2015/shutterstock.com
Wpływ gumy do żucia na mózg człowieka
Badania opublikowane w czasopiśmie „Appetite” pokazały, że studenci, którzy przed testami żuli przez 5 minut gumę, osiągali lepsze wyniki od tych, którzy tego nie zrobili.
Naukowcy uważają, że żucie gumy może przyspieszać akcję serca, a to z kolei prowadzi do większego dotlenienia mózgu. I jeszcze jedno – jeśli guma, to obowiązkowo bez cukru i bez aspartamu. Wybieraj te z ksylitolem lub stewią w środku i bezpiecznie rozciągaj możliwości swego mózgu.
Z jednej strony guma do żucia poprawia koncentrację, a z drugiej obciąża staw żuchwowoskroniowy. Dlatego nie przesadzaj i nie żuj jej godzinami.
REKLAMA
REKLAMA
Rawpixel / shutterstock.com
fot. Rawpixel 2015/shutterstock.com
Bądź górą podczas negocjacji biznesowych
Jeśli negocjujesz umowę, nie zaokrąglaj kwot. Masz wówczas większe szanse, że to Ty wyjdziesz z tarczą z tych rozmów. Specjaliści od wizerunku w biznesie i prowadzenia negocjacji uważają, że wizerunkowo zdecydowanie lepiej jest podać kwotę nawet z groszami po przecinku. Zatem nie umawiamy się na 200 zł, ale na 198,34. Dlaczego? Takie podawanie kwot świadczy o solidnym przygotowaniu do negocjacji, o znajomości rynku i przede wszystkim głębokiej analizie tematu. Zaokrąglać można, ale resztę w warzywniaku.
Co jeszcze liczy się podczas pertraktacji z kontrahentami? Na pewno pewność siebie! Zobacz, jak być pewną siebie kobietą sukcesu i z powodzeniem piąć się po szczeblach kariery.
Jesienią wyciągamy kurtki i witaminę C. Ostatnie badania sugerują, że jest ona potrzebna nie tylko układowi odpornościowemu, ale również oczom i mózgowi.
Naukowcy z Oregon Health & Science University odkryli, że duże ilości witaminy C są niezbędne do utrzymania dobrej kondycji siatkówki oka. Komórki siatkówki mają niemal taką samą budowę, jak komórki mózgu. Jest więc możliwe, że również one potrzebują witaminy C do zdrowego funkcjonowania. Dwa owoce kiwi uzupełnią Twoje dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę.
REKLAMA
REKLAMA
Alena Ozerova / shutterstock.com
fot. Alena Ozerova 2015/shutterstock.com
Brak snu a wydajność pracy
Jak policzył magazyn „Sleep", 11 dni w ciągu roku jesteś niewydajna w pracy z powodu niewyspania. Ciepłe mleko lub herbata z melisy pomogą Ci szybciej zasnąć. W domu.
Jednak spadek produktywności to nie jedyny skutek krótkiego snu. Na wydłużaniu doby traci również... Twoje zdrowie! Jak bardzo? Zobacz co się dzieje, gdy...się nie wysypiasz.
Ściąganie hybryd w domu to nic trudnego, jeśli tylko wiesz, jak to zrobić.
REKLAMA
Ups... widzimy, że masz AdBlocka.
Nasz serwis jest dostępny całkowicie bezpłatnie, ale żeby taki mógł pozostać, musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz naszą pracę, dodaj tę stronę do wyjątków. Nie musisz wchodzić w ustawienia przeglądarki. Wystarczy kliknąć poniżej.
Komentarze