[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Ciekawostki o mózgu WH: 02/2014

Czy wiesz, jaki jest najprostszy sposób na lepszą pamięć? W jaki sposób zaplanować przerwę w pracy, by wypocząć i zregenerować siły i jak wpływa na nasz nastrój i koncentrację muzyka? WH dostarcza Ci garść najnowszych ciekawostek dotyczących pracy mózgu.

kobieta, muzyka fot. shutterstock.com

Eksplozja myśli?

W sieci pojawiły się pliki audio spreparowane w ten sposób, że do każdego ucha dostarczają dźwięki o różnej częstotliwości. Rzekomo pobudzają one fale alfa, poprawiając w ten sposób nastrój, kreatywność i pamięć.

Neurolog, dr Tadeusz Kruzel, jest sceptyczny: „Manipulacja elektryką mózgu jest ryzykowna”. Summa summarum, zamiast eksplozją pomysłów, może skończyć się intelektualną destrukcją. Zamiast ściągać pliki rzekomo dostrajające fale mózgowe, lepiej posłuchać ulubionego dynamicznego kawałka. Włącz sobie „Bad girls” Jamiroquai. To energetyczna bomba.

 

REKLAMA

fot. Peter Bernik 2014/shutterstock.com fot. Peter Bernik 2014/shutterstock.com

Przerwa w pracy

Nie tylko długość przerwy w pracy oraz to, w jaki sposób odreagowujesz, wpływa na jakość wypoczynku. Istotne jest również to, kiedy robisz sobie przerwę. Jeśli zaplanujesz relaks, szybciej zregenerujesz siły. Skoro zegar biologiczny podpowiada Ci najwyższą i najniższą aktywność, wykorzystaj ten czas, planując 10-minutowe przerwy.

Pierwszą zrób ok. godz. 9, skoro między 10 a 11 Twój mózg pracuje na pełnych obrotach. Kolejną zaplanuj na godz. 13. To powinna być dłuższa przerwa, bo to najmniej kreatywny czas. Ostatnia wypada przed kolejnym wyżem, czyli ok. godz. 16.

Wolną chwilę możesz wykorzystać na lekturę naszego artykułu, w którym pokażemy Ci, jak pobudzić kreatywność. Warto też sięgnąć po odpowiednie składniki diety, które wspomagają lepszą pracę mózgu i koncentrację. Poznaj 35 produktów, które utrzymają Twój mózg w formie.

WH patent:

Trzy i pół słowa na sekundę to idealne tempo mówienia. Włącz stoper i powiedz swoje imię, nazwisko i miasto. Takie tempo dowodzi pewności siebie, szybsze – stresu.
rower fot. shutterstock.com

Najlepszy sposób na lepszą pamięć

Nie możesz przypomnieć sobie hasła do Twittera? A może zaklejasz swoją lodówkę kolorowymi karteczkami, których nigdy potem oczywiście nie czytasz? Pora wsiąść na rower! Według naukowców z Univeristy of California, wystarczy 6 minut intensywnego kręcenia, by poprawić pamięć.

Prawdopodobnie dzięki noradrenalinie – neuroprzekaźnikowi, który wspomaga pamięć. Mówi się o niej, że to naturalny dopalacz. Wydziela się w dwóch sytuacjach: stresu i wysiłku fizycznego. Skoro pogoda za oknem, zamień rower treningowy na rekreacyjny. Porcja tlenu dodatkowo Cię pobudzi. Poznaj tez pozostałe zalety jazdy na rowerze.

WH 02/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij