[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Ciekawostki o mózgu: WH 01/2014

Jaki jest związek między piciem wina a depresją? Jak rozmaryn, lawenda i mięta wpływają na mózg? Dlaczego uśmiech jest istotny podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto kilka przydatnych informacji o funkcjonowaniu mózgu.

Jeśli lubisz wino, łatwo uwierzysz w newsa, że wino jest lekiem na całe zło. Niestety, nie jest. (fot.shutterstock.com)

Picie wina a depresja

O tym, że lampka wina poprawia nastrój, wiadomo nie od dziś. Jednak amerykański magazyn medyczny „BMC Medicine” donosi, że niektóre przeciwutleniacze obecne w winie mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby depresyjnej.

Również badania hiszpańskich naukowców potwierdzają, że ryzyko depresji u osób, które piją od 2 do 7 niewielkich lampek wina tygodniowo, jest mniejsze o 32%. Jeśli jednak masz już objawy depresji, nie pij. Idź do lekarza.

Nie ma pewności co do tego, jakie wino – białe czy czerwone – lepiej wpływa na zdrowie. Pewne jest jednak, że czerwone ma więcej cennych antyoksydantów. Pamiętaj jednak, że zbyt duże ilości wypijanego wina są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego zobacz, jakie są korzyści i zagrożenia zdrowotne wynikające z picia wina.

REKLAMA

REKLAMA

rozmaryn, zioła fot. shutterstock.com

Zioła na myślenie

Zioła dodawane do jedzenia to nie tylko uczta dla podniebienia. Niektóre z nich mogą także zwiększać możliwości mózgu.

Powąchaj rozmaryn

Badania pokazały, że olejek rozmarynowy zwiększa możliwości poznawcze mózgu. Szybko osiągniesz ten efekt, jeśli dodasz kilka kropel do nawilżacza powietrza. Sprawdź też inne produkty dobre dla Twojego mózgu.

Posmakuj lawendę

Dowiedziono, że zapach z francuskiej Prowansji poprawia sen (poznaj też inne sposoby na zdrowy sen). Ale nie tylko. Smak i zapach lawendy mają wpływ na redukcję napięcia nerwowego. Kilka kropli syropu dodaj do wody i pij.

Żuj miętę

Żucie gumy z miętą pieprzową może redukować senność w ciągu dnia – pokazały amerykańskie badania z 2012 r. Spróbuj zamienić popołudniową kawę na miętową herbatę.

REKLAMA

kariera, praca fot. shutterstock.com

Uśmiech podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Ankieta „American Academy of Cosmetic Dentistry” pokazała, że 48% badanych w czasie pierwszego spotkania najbardziej zwracało uwagę na uśmiech. Inne badania pokazały, że pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na powodzenie rozmowy kwalifikacyjnej. Zatem: uśmiech, mocny uścisk dłoni i... zobacz, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Patent WHTrzy – tyle godzin powinnaś przeznaczyć na tzw. zdarzenia nieprzewidziane: uliczne korki czy spontaniczne spotkania. Zakładając, że średnio 10 godzin dziennie jesteś aktywna. Mówi o tym główna zasada zarządzania czasem: „60-40”. 60% zaplanuj, resztę miej w pogotowiu.

WH 01/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij