[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Ciekawostki fitnessowe WH: 09/2015

Jak powinien wyglądać najefektywniejszy ekspresowy trening? Jakie korzyści daj slow jogging i chi runnig? Dlaczego warto przed treningiem wypić małą czarną? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźli redaktorzy WH.

fot. shutterstock.com

Podnieś formę

Niby ważny jest sam udział, ale medal z życiówką liczy się podwójnie. Drogę do mety zacznij na siłowni. Wg naukowców, pracując nad siłą, uodpornisz mięśnie na zmęczenie i poprawisz ich efektywność, co oznacza szybszy bieg lub mocniejsze pedałowanie.

Raz w tygodniu ćwicz z obciążeniem. Zacznij od wykroków z wyskokiem, a potem zrób zestaw dla biegaczki (martwy ciąg) lub dla kolarki (przysiady ze sztangą) – w 5 seriach po 5.

Trening kolarzy i biegaczy nie kończy się na kręceniu nogami i pedałami. Dołóż trening siłowy i ogólnorozwojowy, a łatwiej dotrzesz do mety.

REKLAMA

joga fot. shutterstock.com

Sekundka, trenuję

Fanfary: już minuta treningu daje konkretne efekty! Powiedz szefowi, że zaraz wracasz i zalicz trening błyskawiczny.

1 min

  • Co? Burpees, bieg po schodach
  • Jak często? 3 razy w tygodniu poprawi Twoją wydolność aerobową i obniży ciśnienie krwi. Tak, 1 minuta to tylko 60 sekund.

2 min

  • Co? Deska bokiem
  • Jak często? 3 razy w tygodniu utrzymaj tę pozycję przez minutę na każdym boku, a poprawisz postawę i balans (nawet na szpilkach).

3 min

  • Co? Streczing lub joga
  • Jak często? Rządzi w natychmiastowym poprawianiu samopoczucia. Ale ustalmy jedno: leżenie na kanapie nie jest asaną.

4 min

  • Co? Interwały, tabata
  • Jak często? Każdy ruch wykonywany przez 20 sekund z maksymalną intensywnością, z 10 s odpoczynku, powtórzony 8 razy, podkręci tempo metabolizmu dwukrotnie na kolejne 30 minut. Akurat na lunch.

5 min

  • Co? Bieg równym tempem
  • Jak często? 5 minut biegania codziennie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych nawet o 45%.

buty, schody, bieganie, trening, fitness fot. shutterstock.com

Chill run, dziewczyno

Biegaj bez wysiłku. Na przyjemność z joggingu nie trzeba czekać do końca treningu. Slow jogging i chi running to metody biegania pochodzące z Azji. Dają wszystkie korzyści z uprawiania biegania, ale przy minimalnym wysiłku. Ich pierwsza zasada brzmi: wolniej!

Nawet przy spacerowym tempie spalasz 2 razy więcej kalorii niż w marszu. Z czasem prędkości wzrosną, a wysiłek wciąż będzie lekki, łatwy i przyjemny. Więcej o technice biegania tymi metodami dowiesz się na slowjogging.pl i kanale youtube.com/chilivinginc.

kawa fot. shutterstock.com

Kawa na ławę

Dwa kubki kawy zmniejszą ból mięśni po treningu o 48%. Kofeina blokuje receptory adenozynowe, uwalniając od cierpienia. Sięgnij po małą czarną 1 h przed treningiem. I pamiętaj, że bita śmietana nie jest ani mała, ani czarna.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij