[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Ciekawostki fitnessowe WH: 03/2013

Czy bieganie pomaga zwalczyć bezsenność? Jak zwiększyć efektywność ćwiczeń na płaski brzuch? W jaki sposób pompki działają na mięśnie? Czy trening cardio zmniejsza łaknienie? Publikujemy kilka ciekawostek dotyczących ćwiczeń fitness.

bieganie fot. Maridav 2015/shutterstock.com

Bieganie i pływanie lekarstwem na bezsenność?

Niezły wycisk za dnia gwarantuje dobrze przespaną noc. Naukowcy z Wielkiej Brytanii przebadali aktywną oraz leniwą część społeczeństwa i odkryli znaczące różnice w jakości ich snu. Wg badań aż 78% osób aktywnych fizycznie śpi jak dziecko każdej nocy. Takim luksusem cieszy się już tylko 48% niećwiczących.

Osoby regularnie biegające, jeżdżące na rowerze, pływające i, ogólnie mówiąc, ruszające się, mają dużo mniejsze problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Czują się też bardziej wyspane, gdy rano dzwoni budzik. Bez względu na porę ćwiczeń.

REKLAMA

ciało, sylwetka, płaski brzuch fot. Konstantin Chagin 2015/shutterstock.com

Chłodzące akcesoria na płaski brzuch

Naukowcy ze Stanford University w ramach eksperymentu nałożyli na kobiece dłonie podczas ćwiczeń na siłowni chłodzącą rękawiczkę. Badania okazały się przełomowe – panie w 12 tygodni pozbyły się ponad 7 cm w talii i poprawiły szybkość. Zimne bodźce zmniejszają uczucie zmęczenia i pozwalają dziewczynom dać z siebie więcej.

Efekt płaskiego brzucha możesz uzyskać także przy pomocy narzędzi treningowych. Opisujemy to w naszym artykule "Ćwiczenia na brzuch: kołyska czy kółko?" Wolisz trening bez przyrządów? Wypróbuj dwa zestawy ćwiczeń na płaski brzuch i zapomnij o wstrętne oponce.

pompki fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Rób pompki

Za zrobienie 20 pompek kobiety mogą zgarnąć maksymalną liczbę punktów w rekrutacji do Akademii Marynarki Wojennej. Za mundurem panny sznurem... na siłownię. Jeśli chcesz zwiększyć siłę i wytrzymałość swoich mięśni, to pompki są idealnym ćwiczeniem dla Ciebie. Zobacz także inne ćwiczenia na silne mięśnie, czyli trening izometryczny dla kobiet.

śniadanie, owoce fot. febri ardi antonius 2015/shutterstock.com

Ćwiczenia odchudzające zmniejszają głód?

Masz w planach wieczorny seans filmowy albo imprezę urodzinową? Badania dowodzą, że naturalny stan ekscytacji wywołany godziną spędzoną w ruchu zmniejsza łaknienie i ochotę frykasy. Dlatego przed biesiadą zaplanuj trening kardio, a tuczące przekąski i kuszący tort śmietanowy przestaną Cię podstępnie wabić.

trening w grupie, fitness klub fot. Syda Productions 2015/shutterstock.com

Efekty ćwiczeń a  trening w grupie

Kolejny raz okazuje się, że mamy nad facetami przewagę. Tym razem wnioskujemy na podstawie doniesień czasopisma „Obesity”. Opublikowane w nim badanie wykazuje, że lepsze efekty w odchudzaniu osiąga się, działając w grupie niż w pojedynkę.

A przecież nie od dziś wiadomo, że nam, kobietom, łatwiej współpracować w zespole niż tym indywidualistom. Potrzebujecie dowodów? Proszę bardzo. Widziałyście kiedyś drużynę pływaków synchronicznych?

WH 03/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij