[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Ciekawostki dietetyczne: WH 09/2015

Jakie są dietetyczne sposoby na zdrowy sen? Jak wybrać najlepszy miód i z czym najlepiej łączyć awokado, żeby czerpać jak najwięcej z jego prozdrowotnych właściwości? Oto garść najnowszych ciekawostek dotyczących zdrowej diety zebrana przez redaktorów WH.

fot. 	Dean Drobot 2014/shutterstock.com fot. Dean Drobot 2014/shutterstock.com

Dieta na dobry sen

Naukowcy przebadali tysiące osób mających problemy ze snem i śpiących mniej niż 6 godzin dziennie. Większości z nich brakowało w organizmie wody, likopenu i selenu.

Chcesz lepiej spać? Więcej pij, szukaj likopenu w pomidorowych przetworach oraz selenu w skorupiakach, wątróbce, czerwonych mięsach, pestkach dyni i słonecznika. Poznaj też inne sposoby na zdrowy sen.

REKLAMA

miód fot. shutterstock.com

Cud miód

Pewnie, że cud, tylko nam kolesie z nad Żółtej Wody fałszują go na potęgę. Amerykańskie urzędy kontroli żywności oceniają, że 1/3 miodu na ich rynku jest oszukana i sztucznie dosłodzona. U nas takich badań się nie robi, ale można się zakładać, że problem wygląda podobnie. Jest kilka sposobów sprawdzenia, czy jemy prawdziwy miód, czy cukier z wodą.

Po pierwsze, waga – w litrowym słoiku nie powinno być mniej niż 1,4 kg miodu. Po drugie, rozpuszczalność – miód w szklance wody rozpuszcza się, tworząc smugi. Dobry miód będzie Cię lekko drapał w gardle, a po kilku miesiącach powinien się skrystalizować w słoiku.

fot. Tei Sinthipsomboon 2014/shutterstock.com fot. Tei Sinthipsomboon 2014/shutterstock.com

Żyj kolorowo

Renomowany „The Journal of Nutrition” udowodnił, że mieszanie ze sobą na talerzu żółtych, pomarańczowych i czerwonych warzyw z awokado zdecydowanie zwiększa przyswajalność witaminy A. Dzieje się tak za sprawą nienasyconych tłuszczów, z których awokado słynie, a witamina A jest niezbędna naszym oczom i współdziała z hormonem wzrostu.

Pomarańcze

Awokado pokrój w kostki. 2 pomarańcze podziel na kawałki. Wymieszaj, polej oliwą i sokiem z cytryny. Posyp orzechami.

Papryka

Rozgnieć awokado na pastę. Czerwoną paprykę drobno posiekaj i wymieszaj. Skrop sokiem z cytryny, posól i na grzankę. Możesz też wypróbować nasze przepisy na awokado i paprykę.

Pomidory

2 awokado i 6 pomidorów pokrój na kawałki. Polej winegretem miodowym z czosnkiem i posyp orzechami.

czarna porzeczka, owoce leśne fot. shutterstock.com

Czarna porzeczka

183 miligramów wit. C przyjmiemy, zjadając garść czarnych porzeczek. To ponad dwa razy więcej niż dzienne zapotrzebowanie. Aby dostać podobną ilość, należałoby zjeść 3,5 cytryny.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij