[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Ciekawostki dietetyczne WH: 06/2014

Dlaczego bardziej opłaca się nam jeść świeże warzywa? Dieta bogata w tyrozynę - jakie są jej zdrowotne korzyści? Czy zupka chińska może powodować cukrzycę? Oto nowa porcja informacji o odżywianiu.

rzodkiewka, warzywa fot. shutterstock.com

Wygraj z wolnymi rodnikami

Witaminy i minerały nieźle znoszą mrożenie, ale już przeciwutleniacze – nie. Warzywa aż pękają od nich i w wojnie z wolnymi rodnikami są naszym największym sojusznikiem. Posyłajmy jednak na front głównie te świeże, bo już jeden dzień w zamrażarce sprawia, że np. brokuły tracą 15% swoich właściwości, boćwina 20%, fasolka szparagowa 23%, a groszek 26%. A im dłużej tam leżą, tym więcej tracą.

Okazało się, że niektórym warzywom nie szkodzi ani lodówka, ani zamrażarka, ani puszka. 100% antyoksydantów zachowują cebula, karczochy, cykoria i rzodkiewka.

Warzywa powinny być jednym z głównych składników Twojej diety. Spowalniają rozwój nowotworów, zmniejszają ryzyko chorób serca i zbijają nadciśnienie. Które najskuteczniej? Poznaj najzdrowsze warzywo na świecie.

 

REKLAMA

szpinak fot. shutterstock.com

Tyrozyna na zmęczenie?

Jedzenie produktów zawierających tyrozynę  mięso, szpinak, jajka, sery, soja  wspomaga szybkość reakcji w sytuacjach wymagających natychmiastowego zaprzestania wykonywania jakiejś czynności. Dwa uniwersytety holenderskie podawały testowanym sok pomarańczowy z tyrozyną i innej grupie sam sok. Wyniki jednoznacznie wskazywały na szybszy czas reakcji pierwszej grupy.

Tyrozyna może więc mieć kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia wypadków, a jej niedobór skutkuje zmęczeniem i rozkojarzeniem. Warto pamiętać, że nawet kg szpinaku i kopa zjedzonych jaj nie pomoże, gdy będziemy za kierownicą wysyłać esemesa.

fast food, zupa instant, zupka w proszku fot. shutterstock.com

Zupa w proszku vs. ryzyko chorób serca

Masz zaufanie do naukowej reputacji Uniwersytetu Harvarda w USA? My tak. Jego naukowcy udowodnili, że systematyczne jedzenie makaronu instant z tzw. chińskich zupek – dwa lub więcej razy w tygodniu – bardzo znacząco zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru mózgu. Badania trwały trzy lata na 10 tysiącach osób i dodatkowo odkryto, że problem dotyczy bardziej kobiet (54,5%) niż mężczyzn. Trwa jeszcze poszukiwanie przyczyny, ale już teraz warto te zupki wyrzucić z menu.

Okazuje się, że aż 38% polaków zalewa. Ty też? Najwyższy czas to zmienić! Poddaj swoje ciało detoksykacji i bądź zdrowsza. Dowiedz się, jak oczyścić organizm z toksyn i zyskać energię.

cytryny, owoce fot. shutterstock.com

Dodaj cytrynę, zrezygnuj z soli

75% mniej soli będziesz potrzebowała do przyprawienia gotowanego dania, jeżeli skorzystasz z przepisów, w których dodaje się skórkę i sok z cytryny. W badaniach Johnson & Wales University ochotnicy ze skłonnością do dosalania potraw nie zauważyli różnicy, gdy zastąpiono sól cytryną.A wiesz, że cytrynę mozna wykorzystać także do zabiegów kosmetycznych? Poznaj 11 zaskakujących zastosowań cytryny.

WH 06/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij