Bieg po Nowe Życie startuje z nowym projektem

Bieg po Nowe Życie - społeczna inicjatywa wsparcia polskiej transplantologii wystartował z nowym projektem internetowym. To telewizyjna audycja o nazwie "Trójka z Plusem", którą będą prowadzić osoby po przeszczepieniu.

Materiał promocyjny

W każdym odcinku audycji trzy osoby po przeszczepieniu stawiają pytania Plusowi, czyli "bawią" się w reporterów - Plusem będzie osoba związana z medycyną transplantacyjną, ale nie tylko. Będą także osoby znane z ekranów telewizyjnych, które wspierają ideę przeszczepiania i dawstwa narządów.

REKLAMA

Wszystkich przepytamy, będzie poważnie, wzruszająco, ale i trochę śmiesznie – tłumaczy Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie - To bardzo ważne zwłaszcza dla osób po przeszczepieniu, które w dobie pandemii są grupą szczególnie zagrożoną i wymagającą wsparcia" – dodaje.

Na początek pytania zostały zadane profesorowi Zbigniewowi Włodarczykowi - wybitnemu transplantologowi, dziekanowi Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, a przy okazji przyjacielowi wszystkich osób po przeszczepieniu. W rolę reporterów wcielili się: Adriana Szklarz - kobieta z męskim sercem, Tomasz Zieliński - 9 lat po przeszczepie wątroby i Jan Stępniak - 13 lat po przeszczepie nerki.

Audycję można oglądać na FB Biegu po Nowe Życie.

Zobacz również:
Hannah Eden, certyfikowana trenerka CrossFitu i influencerka ułożyła dla Women’s Health intensywny trening będący połączeniem treningu funkcjonalnego, siłowego i HIIT. W 10 minut spalasz tłuszcz, budujesz mięśnie, poprawiasz mobilność i wydolność.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA