Artas iX - robot, który przeszczepia włosy

ARTAS iX to oparty na sztucznej inteligencji, jedyny na świecie robotyczny system do przeszczepu włosów, którego twórcą jest „ojciec” dobrze wszystkim znanego robota chirurgicznego Da Vinci. Pobiera i implantuje mieszki włosowe pod "okiem" lekarza. Jest to światowy lider w zabiegach transplantacji włosów.

Artas materiały prasowe

Utrata włosów to zjawisko powszechne, które dotyczy ponad 1,2 miliarda ludzi na świecie. Artas stanowi przełom w zabiegach transplantacji włosów. Robot przeniósł tematykę przeszczepów w inny wymiar. Artas wykorzystuje najnowocześniejszą technologię robotyczną (200 patentów!) do wspomagania lekarzy w trudnych, powtarzalnych i precyzyjnych ruchach. Technologia ta redukuje ryzyko błędu ludzkiego. Jest sprawdzona klinicznie, zaaprobowana przez FDA. Zabiegi przeprowadzone tą metodą zapewniają pacjentowi naturalny rezultat przeszczepu bez szwów oraz bliznowaceń i bez uszkodzeń istniejących włosów. Gwarantuje także wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji. Algorytmy sztucznej inteligencji i obrazowanie cyfrowe Artas są używane do identyfikacji i wyboru najlepszych mieszków włosowych do zbioru, przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu skóry dawcy-wszystko pod kontrolą lekarza. System Artas iX jest rewolucyjny, ponieważ tworzy również miejsca implantacji, jednocześnie chroniąc zdrowe włosy i co najważniejsze implantuje grafty. Precyzja i właściwe rozmieszczenie mieszków włosowych jest niezbędne do uzyskania trwałego, naturalnego i pożądanego efektu.

System Artas to teraźniejszość i przyszłość transplantologii włosów. Pacjenci, którzy do tej pory nie chcieli poddać się przeszczepowi z powodu lęku przed inwazyjnością tradycyjnych metod nareszcie mają alternatywę. 

REKLAMA