Amatorzy śladami Radwańskiej i Janowicza

Nie trzeba być Radwańską czy Janowiczem, by pojechać na turniej wielkoszlemowy do Australii. Wystarczy zagrać w Narodowych Mistrzostwach Polski atp w Tenisie Amatorskim. Start w tych zawodach może być przepustką do tenisowej kariery.

Już w piątek, 13 lipca, rozpoczynają się Narodowe Mistrzostwa Polski atp w Tenisie Amatorskim. Do turnieju zgłosiło się prawie 400 zawodników w 11 grupach wiekowych, którzy przez blisko tydzień rozegrają ok. 500 meczy.

Najliczniej obstawiona jest męska kategoria open – zagra w niej aż 60 zawodników. Wśród nich znajdują się przedstawiciele różnych grup zawodowych, m.in. przedsiębiorcy, lekarze i aktorzy.

Najmocniejsi faworyci występują zaś w kategorii 55+. Wielu z nich rozpoczęło swoją tenisową karierę po czterdziestce, co pokazuje, że tenis to sport dla każdego i w każdym wieku, a na treningi nigdy nie jest za późno. Dowodzi tego również fakt, że w kategorii 85+ wystartuje pięciu zawodników, a do turnieju zakwalifikowało się ponad 50 kobiet.

Choć Mistrzostwa Amatorów w Tenisie odbywają się po raz 29., po raz pierwszy uczestnicy otrzymają tak profesjonalną obsługę. Prócz świetnie przygotowanych kortów Warszawianki będą mogli relaksować się w specjalnie zbudowanej na czas turnieju strefie Players Lounge. Otrzymają napoje, posiłki i pakiety hospitality, a ich zmęczonymi grą ciałami zajmą się profesjonalni masażyści i fizjoterapeuci.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Amatorskim to najbardziej prestiżowa impreza tego typu w kraju. W ramach tego turnieju odbędą się także polskie eliminacje do KIA Amateur Australian Open 2014. Zwycięska para, podobnie jak w latach poprzednich, nie tylko będzie reprezentowała nasz kraj w światowych mistrzostwach amatorów, ale także obejrzy z trybun najlepszych tenisistów świata oraz zwiedzi Melbourne.

Więcej informacji o turnieju na stronie organizatora zawodów oraz jego profilu na Facebooku.

Magazyny Women’s Health i Men’s Health objęły Mistrzostwa Polski w Tenisie Amatorskim swoim patronatem.

WH

Zobacz również:
REKLAMA