50. Jazz nad Odrą już za tydzień!

Gregory Porter, Peter Cincotti, Kenny Garrett, Terence Blanchard i wielu innych znakomitych artystów uświetni swymi występami 50. edycję festiwalu Jazz nad Odrą. Wrocław będzie żył jazzem już od 4 kwietnia - nie możesz tego przegapić. Uwaga: mamy dla Was bilety na koncerty!

Festiwal Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych. Narodził się w 1964 roku w kultowym klubie studenckim Pałacyk i od chwili powstania odgrywał znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Zdobycie nagrody w festiwalowym konkursie, wyróżnienie przez jury czy zauważenie przez krytyków bardzo często stanowiło dla młodych muzyków przepustkę do profesjonalnej kariery.

Obecnie każdego roku wiosną festiwal gromadzi we Wrocławiu przede wszystkim najciekawszych artystów i wydarzenia jazzowe ze świata. W ostatnich latach na Jazzie nad Odrą występowały takie gwiazdy, jak: Pat Metheny, Paco de Lucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Tooth Thielemans, Diana Krall, David Sanborn, Ron Carter, Lizz Wright czy Patricia Barbe

Program tegorocznej edycji, której patronami medialnymi są magazyny Women's Health i Men's Health, zapowiada się również niezwykle interesująco - oprócz koncertów publiczność czekają projekcje filmowe z muzyką na żywo, jam sessions, wystawy, parada nowoorleańska, a także projekt dla dzieci.

Wśród gwiazd 50. JnO znajdą się m.in. Gregory Porter (zdobywca tegorocznej nagrody Grammy), Peter Cincotti, Kenny Garrett oraz SBB w oryginalnym składzie. Wydarzeniami festiwalu z pewnością będą też koncerty Hiromi: The Trio Project, kwintetu Terence’a Blancharda, trio Możdżer/Danielsson/Fresco, projektu "Gumbo Get" Piotra Barona i kwartetu Piotra Wojtasika.

https://www.youtube.com/watch?v=Fru9SQK_Vds

Nocne koncerty i jam sessions odbywać się będą w odtworzonym (w sali kameralnej Impartu) na czas 50. Jazzu nad Odrą legendarnym jazz klubie Rura. Laureaci z ostatniej dekady grać będą w licznych wrocławskich klubach, a przez centrum miasta przejdzie nowoorleańska parada. Oprócz koncertów jubileuszowi towarzyszyć będą liczne wystawy, prezentacja jazzowych filmów Andrzeja Wasilewskiego.

Festiwal potrwa w tym roku od 4 do 13 kwietnia. Pełny program znajdziecie na oficjalnej stronie Festiwalu: jazznadodra.pl/program.

Właścicielem festiwalu Jazz nad Odrą i głównym jego organizatorem jest miasto Wrocław. Współorganizatorami są Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Fundacja Jazz nad Odrą

Uwaga, rozdajemy bilety!

Zapraszamy do wzięcia udział w trwającym do 31 marca do północy konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na wybrane festiwalowe wydarzenia, w tym również na koncerty największych gwiazd tegorocznej edycji. Aby zdobyć jedną z nich, wypełnij już teraz formularz konkursowy.

WH

Zobacz również:
REKLAMA