4 sprawdzone rady na pobudzenie laktacji

Mleko mamy to idealny, gotowy do podania i bogaty w składniki odżywcze pokarm dla maluszka. Niestety część kobiet zmaga się z trudnościami laktacyjnymi – wytwarza zbyt małą ilość pokarmu lub pojawiają się u nich problemy z naturalnym karmieniem. Jak zatem poradzić sobie z przeciwnościami i pobudzić laktację?

4 sprawdzone rady na pobudzenie laktacji fot. materiał prasowy

1. Często przystawiaj maleństwo do piersi

Najlepszą metodą na pobudzenie laktacji jest częste przystawianie dziecka do piersi. Im więcej dziecko ssie, tym więcej produkuje się prolaktyny, dzięki czemu wytwarza się więcej mleka. W związku z tym zalecane jest przystawianie dziecka „na żądanie

2. Dobrze się odżywiaj i pij więcej wody

Każdy organizm po porodzie wymaga wzmocnienia w odpowiednią ilość witamin i minerałów, dlatego tym bardziej ważne jest, aby dobrze zaplanować codzienny jadłospis.

3. Zadbaj o prawidłową pozycję podczas karmienia

Prawidłowa pozycja jest niezbędna, by karmienie piersią mogło przebiegać bezproblemowo. Odpowiednie ułożenie dziecka poprawia jakość ssania, a także wpływa na ilość wytwarzanego mleka, co wiąże się z zadowolonym, najedzonym maluszkiem, a tym samym ze szczęśliwą mamą.

4. Pobudź laktację laktatorem

Dobrym sposobem na pobudzenie laktacji jest też odciąganie pokarmu – za pomocą laktatora. Mechanizm laktatora, naśladujący naturalny rytm ssania dziecka może stymulować laktację i pomóc w jej utrzymaniu. Aby osiągnąć dobre rezultaty, najlepiej do odciągania pokarmu używać dobrego i sprawdzonego laktatora elektrycznego, takiego jak Easy & Natural firmy Canpol. Został on stworzony z myślą o maksymalnym komforcie odciągania mleka. Doskonale sprawdza się po porodzie fizjologicznym, jak i po cesarskim cięciu. Dzięki silikonowej nakładce masującej zapewnia  wysoki komfort, także podczas długotrwałego odciągania.

Zobacz również:
Przygotuj ciało na ćwiczenie spektakularne i eleganckie jednocześnie, aby zagwarantować sobie takie właśnie efekty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA