19. Bieg po Nowe Życie. Transplantologia potrzebuje wsparcia nas wszystkich

19. Bieg po Nowe Życie wraca do Warszawy. Po raz trzeci będziemy w Muzeum Pałacu Króla Jana III!

19. Bieg po Nowe Życie. Przemysław Saleta mat. prasowe

Bieg po Nowe Życie wraca do Warszawy, po raz trzeci symboliczna trasa marszu nordic walking poprowadzi uczestników uroczymi alejkami wilanowskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III.  Na starcie tradycyjnie sztafetowe „trójki”, a w trójkach: osoby po przeszczepieniu – te najważniejsze w wydarzeniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów.

Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, w której rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan ustępując miejsca wspaniałej atmosferze i dobrej energii,  odbędzie się 18 września. Pierwsze sztafety staną w bramce startowej kilka minut po 11:00. Trudno uciec od tematów i problemów związanych z pandemią, która także dotknęła polską transplantologię, ale też trudno skupiać się wyłącznie na tym – tłumaczy Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. My staramy się robić swoje – promować i edukować, dawać nadzieję tym, którzy są przed przeszczepieniem pokazując tych, którzy dostali drugie życie i wracają do aktywnego życia. Wracają uczestnicząc w takich inicjatywach jak nasza  – dodaje Pilarz. Dzięki nim napędzamy się do dalszych działań – podsumowuje Pilarz.

REKLAMA

Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 18 września o 11:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zobacz również:
Cztery kobiety, jeden cel i cała masa wymówek (naprawdę całkiem niezłych). Pewnie by im się nie udało, ale trafiły w ręce trenerki WH, która stworzyła dla nich plan z gwarancją sukcesu. Teraz dzielą się nim z wszystkimi, którzy chcą być fit, ale...
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA