13 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Scrabble

Istnieje na rynku ponad 70 lat, jest jedną z najczęściej wybieranych gier planszowych. Kochają ją ludzie na całym świecie. 13 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Scrabble.

scrabble materiały prasowe

Jedną z najbardziej znanych na świecie osób, którą często można przyłapać na grze w Scrabble jest… Barack Obama. To jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W polskiej polityce też nie brak zapalonych scrabblistów. Premier Donald Tusk często grywa z żoną, nawet o północy. Natomiast marszałek Marek Borowski, o czym nie wszyscy wiedzą, jest jednym z prekursorów Scrabble w Polsce! Swoją przygodę z grą rozpoczął w latach siedemdziesiątych, grając na własnoręcznie zrobionej planszy. Zawodowym scrabblistą, zarejestrowanym w Polskiej Federacji Scrabble’a był Grzegorz Miecugow „Gumowiec”, wielki fan tej gry.

Przy Scrabble relaksują się gwiazdy światowego show-biznesu. Na liście znajdują się między innymi Taylor Swift, Justin Timberlake, Jessica Biel, Brad Pitt, Jennifer Aniston czy Sting. Znaną miłośniczką Scrabble jest również Madonna, która podczas jednego ze swoich tournée, grała co wieczór w Scrabble z ówczesnym mężem Guyem Ritchie. Królowa popu nie lubi przegrywać, a każdą partyjkę traktuje bardzo poważnie. Polska również może poszczycić się sławami, które w wolnej chwili oddają się liczeniu słów. Wspomnieć należy o Grażynie Zielińskiej, Joannie Osydzie czy Małgorzacie Pieczyńskiej.

Scrabble jak widać bawią wszystkich! Dzieje się tak dlatego, że bez względu na miejsce, czas czy umiejętności grających, wszyscy czerpiemy ze Scrabble te same korzyści. Emocje, rywalizacja czy rozwijanie wyobraźni dają niesamowity efekt.

REKLAMA