[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Zdrowotne właściwości batatów i inne ciekawostki dietetyczne

Dlaczego warto włączyć do diety bataty? Czy jedzenie jabłek ma wpływ na udany seks? Do czego może prowadzić unikanie glutenu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek dietetycznych.

bataty fot. shutterstock.com

Bogate wnętrze

Batat, słodki kuzyn ziemniaka, bije go na głowę wartościami zdrowotnymi. Zawiera antyrakowy beta-karoten i likopen, furę minerałów, witamin i ma niski indeks glikemiczny. Oto sposób WH: umyj, nakłuj widelcem i do piekarnika 220 oC na 30 minut. Potem farsz.  

Jabłko i indyk: pół jabłka w kostkach + 2 łyżki dressingu z niebieskiego sera + 2 podsmażone plastry indyka

Szynka i jajko: 1/4 szklanki szynki w kostkach + 1 jajko sadzone + łyżeczka syropu klonowego

Curry i orzeszki: 3 łyżki sosu curry + 1/4 szklanki posiekanych orzeszków ziemnych + 1 łyżka kolendry  

Wypróbuj także inne pomysły na dania z batatami.

REKLAMA

lekarz fot. shutterstock.com

Nie stawiaj sama diagnozy

Czujesz, że cierpisz na nietolerancję glutenu? Tylko specjalista może to potwierdzić. To wyniki powtórnych badań Petera Gibsona, australijskiego gastroenterologa, który w 2011 r. rozpętał bezglutenowe szaleństwo. Teraz wycofuje się z tego i ostrzega, że brak niektórych produktów w diecie może powodować niedobór wit. B, kwasu foliowego, cynku, magnezu i wapnia.  

jabłko fot. shutterstock.com

Jedz jabłka

Dwa jabłka jedzone dziennie, według uczonych z Trento we Włoszech, mogą zwiększać kobiecą satysfakcję seksualną. To zasługa fitoestrogenów znajdujących się w skórce.

warzywa, kuchnia, gotowanie fot. shutterstock.com

W domu najlepiej?

Za modą na gotowanie stoi przekonanie, że zrobione w domu posiłki będą zdrowsze niż te z supermarketu. Brytyjczycy przebadali 100 gotowych dań, a potem wzięli pod lupę przepisy sław kuchni i porównali wyniki. Okazało się, że żadne nie spełniają zaleceń WHO. Ba – te sklepowe miały częściej mniej kalorii, mniej tłuszczów (także nasyconych) i statystycznie więcej błonnika. Co zrobić z tym fantem? Nic. Gotować w domu, bo na pewno będzie smaczniej, a gdy nie ma czasu, sięgać bez strachu po gotowce.  

WH 07-08/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij