REKLAMA

Zadbaj o zdrowie jelit

Jelita są nazywane drugim mózgiem nie bez powodu. Znajduje się w nich ponad 100 mln komórek nerwowych, które odpowiadają za nasze samopoczucie.

Materiał promocyjny

Naukowcy już dawno odkryli, że kondycja jelit wpływa na pracę mózgu. Świadczy o tym m.in. fakt, że osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego znacznie częściej zmagają się z depresją. Na szczęście odpowiednie nawyki oraz dieta są w stanie ustrzec Cię przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Ruszaj się

Powiedzenie „Ruch to zdrowie” ma w tym przypadku szczególne znaczenie. Wiedziałaś, że już ok. 30 minut aktywności fizycznej (tj. jogging lub przejażdżka na rowerze) dotlenia mózg, poprawiając tym samym pracę jelit? Postaraj się ruszać regularnie co najmniej 3 razy w tygodniu.

Wybieraj naturalne probiotyki

Bardzo ważne jest też to, co jemy. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w naturalne probiotyki (źródła dobrych & bakterii), to klucz do zachowania odpowiedniej kondycji jelit. Za jedne z najlepszych probiotyków uznaje się kiszonki (np. kapusta), świeżo wyciskane soki z kiszonych warzyw oraz jogurty.

Sięgnij po jogurty Activia

Produkty Activia zawierają aż 4 miliardy unikatowych bakterii Bifidus Acti Regularis oraz jogurtowe bakterie probiotyczne, wspierające prawidłowe funkcjonowanie jelit. Oprócz tego są doskonałym źródłem wapnia, które wspomaga działanie enzymów trawiennych.

Materiał promocyjny

Codziennie do wygrania rower

W trosce o organizm należy nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również zadbać o aktywność. Kup dowolny produkt Activia w maju lub w czerwcu, zarejestruj paragon na stronie www.activia.pl i weź udział w loterii, w której do wygrania jest piękny rower miejski z limitowanej kolekcji Activia & Embassy. Rowery zostały zaprojektowane w trzech wersjach kolorystycznych.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA