Właśnie dlatego warto jeść ciemną czekoladę [WH News]

Amerykańscy naukowcy potwierdzili pozytywny wpływ ciemnej czekolady na zdrowie.

Shutterstock
Zjedz mnie!

Uczeni z Loma Linda University przeprowadzili doświadczenie, by w naukowy sposób sprawdzić, jak działa na nas ciemna czekolada. Okazało się, że po zjedzeniu porcji czekolady zawierającej co najmniej 70% kakao pobudzeniu ulega układ immunologiczny, a także zmienia się aktywność mózgu: poprawia się pamięć, funkcje poznawcze i nastrój.

Sprawdź nasze przepisy na dania z czekoladą w roli głównej (nie tylko na słodko) - KLIK

Chcesz zajść w ciążę? Odstaw fast food

Australijscy naukowcy donoszą, że aż o 16%  maleją szanse na zajście w ciążę, jeśli co najmniej 4 razy w tygodniu jesz fast foody. Bardzo mała ilość owoców w diecie zmniejsza szanse na dzidziusia o 12% – wyliczyli uczeni z University of Adelaide.

Siła fitnessu

Co czujesz, gdy patrzysz na Jillian Michaels? Bo my zazwyczaj zazdrość. Jest tak sprawna i pełna energii, że trudno nie zazdrościć. Ale życie Jillian wcale nie jest usłane różami. Amerykańska guru fitnessu cierpi bowiem na dwie nieprzyjemne i bolesne dolegliwości: endometriozę i zespół policystycznych jajników (PCOS). Jillian ma jednak o tyle szczęście, że jej zawód idealnie pasuje do zaleceń lekarzy: regularnie ćwiczyć fizycznie i unikać produktów przetworzonych. Dlatego Jillian może funkcjonować na wysokich obrotach.

Siku potem

Często przed seksem wyskakujemy jeszcze na minutkę do toalety, żeby zrobić siku. Zdaniem urologa, Davida Kaufmana, w ten sposób zwiększamy ryzyko złapania infekcji dróg moczowych. Jeśli poczekasz i zrobisz siku „po”, strumień będzie wystarczająco silny, żeby wypłukać bakterie, które mogą się dostać do cewki w trakcie igraszek, i nie pozwoli im dotrzeć do pęcherza.

Poznaj 5 zaskakujących faktów na temat moczu.

Pełnia księżyca

Księżyc ma na nas wpływ – to już nie tylko baśnie. Szwajcarscy uczeni z Basel University wykazali to doświadczalnie. Okazało się, że podczas pełni śpimy średnio o 20 minut krócej, a sen głęboki trwa o 30% krócej – to dlatego w czasie pełni możesz czuć zmęczenie i rozdrażnienie.

ZOBACZ TEŻ: O tej porze dnia seks jest najprzyjemniejszy [WH News]

REKLAMA