Suszone owoce: jedz na zdrowie i urodę

Śliwki, morele, figi… – suszone owoce to świetny sposób na zdrową i pożywną przekąskę. Wybieraj te bez dodatku cukru, a wpłyną pozytywnie na Twoje zdrowie i wspomogą walkę o zgrabną sylwetkę. Poznaj właściwości suszonych owoców.

suszone owoce fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dlaczego warto jeść suszone owoce

Badania Uniwersytetu Stanowego w San Diego dostarczyły nowej wiedzy o suszonych śliwkach: są w najwyższym stopniu sycące.

Testowane kobiety, które zjadły jednego dnia 12 śliwek, następnego zaś zjadły ciastka o obniżonej zawartości tłuszczu (i o tej samej wartości kalorycznej, co śliwki), powiedziały, że czuły się znacząco mniej głodne po dwóch godzinach od zjedzenia owoców niż po ciastkach. Bogactwo błonnika i sorbitolu (związku organicznego z grupy cukroli, który organizm wolno metabolizuje) w suszonych śliwkach utrzymuje w ryzach poziom cukru we krwi i poziom insuliny.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Suszone śliwki mogą także pomóc wyszczuplić Twoją talię. Wyniki badań opublikowane w „The American Journal od Clinical Nutrition” wykazały, że pośród przebadanych 74 000 kobiet te, które przyjmowały więcej błonnnika, były o 49% mniej narażone na przybieranie na wadze.

Śliwki pomagają walczyć z miażdżycą i zawierają oczywiście całą masę, jakżeby inaczej, antyoksydantów. Suszone wiśnie, jabłka, żurawina i morele też są doskonałe.

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

Aplikacja - „Bądź piękna nago”
Aplikacja - „Bądź piękna nago”

Dla tradycjonalistki – książka "Bądź piękna nago"

Wyniki ankiety przeprowadzonej na naszej stronie internetowej pokazały, że aż 79% kobiet ma jakieś zastrzeżenia co do swojego wyglądu. Chcemy zmienić takie nastawienie. Uwierz – żeby być piękną, musisz przede wszystkim polubić swoje ciało!

okładka, numer specjalny

Stąd pomysł na pierwszą książkę WH – „Bądź piękna nago”. To aż 256 stron i pięć rozdziałów, które zawierają szczegółowo rozpisany, 6-tygodniowy plan obejmujący dietę (pięć smacznych posiłków dziennie) i kompletny trening. A oprócz tego porady naszych specjalistów, którzy podpowiadają, jak wyglądać i myśleć o sobie lepiej.

Już teraz zamów książkę "Bądź piękna nago" z darmową przesyłką!

Dla gadżeciary – apka "Bądź piękna nago"

Jeśli wolisz mieć jadłospis i opis ćwiczeń zawsze pod ręką, nasza aplikacja to coś dla Ciebie! Ściągnij apkę "Bądź piękna nago" na swojego smartfona lub tablet i nie zastanawiaj się dłużej, jaki trening dziś wybrać, ile zrobić powtórzeń, co zjeść na śniadanie, a co na kolację. Poprowadzimy Cię za rękę i wyręczymy w podejmowaniu decyzji. Ty musisz podjąć tylko jedną: zabieram się za siebie!

Bądź piękna nago, aplikacja WH

Jak to działa?

Po zainstalowaniu musisz tylko wybrać pierwszy dzień i godzinę treningu. Od tej pory apka będzie Ci przypominać godzinę wcześniej o każdym zaplanowanym treningu. Oczywiście funkcję przypominania możesz w każdej chwili wyłączyć.

Jeśli przegapisz któryś z treningów, możesz zacząć plan od nowa albo ustawić datę początku o jeden dzień później niż pierwotnie. Plan treningowy możesz wyeksportować do kalendarza, żeby uniknąć przegapienia.

Po sześciu tygodniach takiego reżimu treningowego (nie martw się, są też dni wolne!) i starannie zaplanowanej diety poczujesz się we własnej skórze jak w najseksowniejszej kreacji.

Aplikacja "Bądź piękna nag"o działa na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android.

Pobierz już teraz naszą aplikację:

WH

REKLAMA