[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Słowniczek pojęć: probiotyki i spółka

Co to są probiotyki i czym różnią się od prebiotyków? Jaka definicja kryje się za zagadkowym terminem "synbiotyki"? Powinnaś nauczyć się je rozróżniać, bo każda z tych substancji świetnie działa na bakterie jelitowe i nasz organizm. Rzuć okiem na nasze definicje.

probiotyki fot. shutterstock.com

Probiotyki

Według WHO to aktywne bakterie przynoszące korzyści zdrowotne (podane w odpowiedniej ilości). Żywność, do której się je dodaje, określana jest mianem funkcjonalnej (dzięki domieszce zyskuje właściwości, których nie ma naturalna). Probiotykiem jest więc jogurt z konkretnym szczepem bakterii o sprawdzonym działaniu, ale już nie kiszona kapusta. Nie wiemy bowiem, jakie zawiera bakterie i w jakiej ilości, a także jaki wpływ mają one na organizm.

REKLAMA

Prebiotyki

To jedzenie, którego elementy nie ulegają trawieniu w jelicie cienkim i docierają do grubego, gdzie stanowią pożywkę dla bakterii. Należą do nich m.in. skrobia, błonnik, inulina i oligosacharydy, zawarte najczęściej w warzywach i owocach.

Synbiotyki

To kombinowane preparaty składające się z probiotyków i prebiotyków. Dodatek tych drugich ma zwiększyć szansę, że pierwsze przeżyją i utrzymają się w układzie pokarmowym.

WH 07-08/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij