[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Skuteczne odchudzanie: spalaj więcej, niż zjadasz

Jak schudnąć szybko i skutecznie? Połącz regularne treningi z odpowiednią dietą, a efekty masz jak w banku. Pamiętaj tylko, by spalać więcej kalorii, niż zjadasz. Jak? Podpowiada nasz ekspert.

odchudzanie, bilans kaloryczny Poćwiczyłaś, więc należy Ci się wyżerka? Niestety, nie.

Zaczęłaś regularnie ćwiczyć i zdrowo jeść. Wszystko pięknie. Dlaczego zatem nie chudniesz? Problem może tkwić w Twoim bilansie kalorycznym. Po treningu rzucasz się na jedzenie, bo w końcu zasłużyłaś.

Niestety, okazuje się, że nad zwiększonym apetytem potreningowym, musisz zapanować. Jak? Podpowiada nasz ekspert –prof. Tadeusz Stefaniak z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

REKLAMA

W dni treningowe mam większy apetyt. Jak zyskać pewność, że spalam więcej niż zjadam?

Podczas ćwiczeń, zwłaszcza tych trwających dłużej niż 1,5 godziny, wykorzystujesz rezerwy glikogenu i glukozy. „To naturalne, że Twój organizm dąży do natychmiastowego odbudowania ich zapasów – mówi prof. Tadeusz Stefaniak. – Wzrost apetytu po treningu częściej dotyczy tych, którzy na co dzień konsumują znaczne ilości węglowodanów (65-70% dziennego zapotrzebowania kalorycznego), przy ograniczonym spożyciu białek zwierzęcych w ciągu doby (poniżej 10% zapotrzebowania kalorycznego)”.

Jak sobie z tym poradzić? Oto dwie podstawowe zasady:

1. Zwiększ spożycie białek zwierzęcych do 25-30% (wypróbuj np. nasze 4 przepisy na kanapki z indykiem).

2. Ogranicz jednocześnie konsumpcję węglowodanów, a w szczególności cukrów prostych, do 40-50% (podpowiadamy, jak przestać jeść słodycze i cukier).

W ciągu 4-6 tygodni taka strategia spowoduje, że szybciej będziesz wykorzystywać wolne kwasy tłuszczowe w czasie treningu, przy równoczesnym zmniejszeniu apetytu bezpośrednio po nim.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij