[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Skuteczne odchudzanie: kawa, flawonoidy i inne patenty [WH NEWS]

Czy kawa przeszkadza w skutecznym odchudzaniu? Co zapobiega efektowi jo-jo i jak w końcu wygląda kwestia treningu na pusty na żołądek: warto czy nie? Przed Tobą garść newsów, które pomogą pozbyć się oponki.

Czy kawa pomaga się odchudzać? fot. shutterstock.com

Mała czarna, mały efekt

Ostatnio trafiłyśmy na informację, że czarna kawa może przeszkadzać w odchudzaniu. Winny ma być wpływ kofeiny na wzrost poziomu kortyzolu, a duża ilość tego hormonu w badaniach idzie w parze z otyłością. Mała czarna to nieodłączny element dnia dla wielu z nas, więc natychmiast rzuciłyśmy się sprawdzić tę informację.

Rzeczywiście, są takie badania, ale efekt wystąpił jedynie u osób, które cierpią na przewlekły stres, a do tego przerwały przyjmowanie kofeiny na 5 dni. Wszyscy zdrowi ludzie, regularnie pijący kawę, nie powinni się zatem tą informacją specjalnie przejmować. Możesz spokojnie wypić podwójne espresso przed kolejnym treningiem.

REKLAMA

REKLAMA

flawonoidy w owocach a efekt jo-jo

Flawonoidy na efekt jo-jo

Przyczyn tego efektu, sprawiającego, że po odchudzaniu tak łatwo wracają utracone kilogramy, zidentyfikowałyśmy na łamach WH już wiele, ale najnowsze doniesienia pisma „Nature” są dla nas zaskoczeniem. Naukowcy twierdzą, że do jo-jo mogą przyczyniać się bakterie z przewodu pokarmowego, które zdają się pamiętać stara wagę i próbują do niej wrócić.

Sposób, żeby im się nie dać? Flawonoidy zawarte w owocach i warzywach. Czym są flawonoidy? To antyoksydacyjne związki występujące w roślinach. Nadają im barwę, więc intensywny kolor świadczy o ich wysokiej zawartości. Żeby nie jeść jedynie jagód i bakłażanów na zmianę, poznaj listę 13 produktów pełnych antyoksydantów.

REKLAMA

deska ćwiczenie fot. shutterstock.com

Czy warto trenować na pusty żołądek?

Dowody na to, czy trening na pusty żołądek pomaga w odchudzaniu, są niejednoznaczne. Kolejny kamyk do tego ogródka dorzuca „American Journal of Physiology – Endocrinology and Metabolism”, który podaje, że brak posiłku przed ćwiczeniami może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w badaniu brały udział osoby otyłe, które maszerowały w tempie 60% tętna maksymalnego. Do intensywnego treningu polecamy jednak startować z pełnym bakiem.

REKLAMA

REKLAMA

koszyk, zakupy, supermarket fot. shutterstock.com

Moc listy

2,5 – o tyle kilograma lżejsze były osoby, które robiły zakupy z wcześniej przygotowaną listą produktów, w porównaniu do tych idących w sklepie na żywioł. Dlatego sprawdź nasz krótki zakupowy przewodnik, dzięki któremu wizyta w supermarkecie nie skończy się po raz kolejny złamaniem zasad zdrowej diety.

WH 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij