[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Skuteczne odchudzanie [12 trików, dzięki którym zjesz mniej]

Małe zmiany wprowadzone w domu pozwolą Ci zrzucić kilogramy bez rezygnacji z drobnych przyjemności. Zobacz, jak schudnąć i utrzymać dietę, dzięki potwierdzonym naukowo prostym patentom.

pin up girl w  kuchni fot. shutterstock.com

Jak tam Twoja silna wola? Daje radę? Prawdopodobnie zainteresuje Cię fakt, że według badaczy z Cornell University Food & Brand Lab rygorystyczna dieta nie jest jedyną drogą do sklepu po dżinsy o rozmiar mniejsze. Ci mądrzy spece zaobserwowali, że proste kuchenne triki mogą przyczynić się do spalenia tłuszczu równie skutecznie co duet brokuł i tabata. Sprawdź, co wymyślili tym razem.

1. Kuchenne radio

Badani przyznają, że milej przyrządza im się zdrowe posiłki, gdy w kuchni przygrywa im ulubiony wykonawca. Zamontuj głośnik, kup radio, każ chłopakowi z gitarą śpiewać i baw się dobrze. Nawet krojąc jarzyny.

2. Ukryj łakocie

Zdrowe przekąski (marchew, seler) owiń folią spożywczą, a ciasta zapakuj w nieprzezroczyste pojemniki. Co z oczu, to z serca.

3. Porcja zdrowia

Prosta sztuczka na większą ilość warzyw w diecie: spraw, żeby były zawsze na półce możliwie najbliżej zlewu. Szybsze przygotowanie = szybsze zjedzenie.

4. Dolna półka

I raz jeszcze: czego oczy nie widzą... Pyszne, chrupiące i napakowane cukrem płatki śniadaniowe powinny wylądować w szufladzie. Zgarnięcie ich z blatu to żaden wysiłek, ale schylanie się po nie na sam dół – owszem.

5. Zamrażarka

Wybierz lodówkę z zamrażarką na dole. Po co? A no po to żeby to, co świeże (warzywa, owoce, pierś kurczaka), mieć zawsze na wysokości oczu po otwarciu lodówki.

6. Zlew

Duży zlew to większe pole do popisu Twoimi kulinarnymi cudeńkami. I czyściej jakoś.

7. Czarny talerz

Wybierz talerz... kontrastujący kolorem z potrawą. Powód? Zjesz aż o 18% więcej tego pysznego jasnego makaronu z białego talerza, niż z czarnego. Warto.

8. Pochwała blatu

Potrawy nakładaj na blacie, a nie już na stole. Badania pokazują, że w ten sposób zjesz o 19% mniej.

ZOBACZ TEŻ: 20 prostych sposobów, by jeść mniej

REKLAMA

REKLAMA

pin up girl, słodycze, kobieta w kuchni fot. shutterstock.com

9. Lampka

Zaserwujesz sobie o 12% mniej wina, pijąc z wysokiego kieliszka, niż z szerokiego. Zaoszczędzisz kolejne 12%, uzupełniając kielich stojący na blacie, a nie trzymany w ręce. Dzieje się tak, ponieważ gdy patrzysz na niego z góry wydaje się on bardziej pełny, niż gdy poziom czerwieni z boku powoli się podnosi...

10. Czerwone wino

Czerwone wino jest bardziej widoczne niż białe, więc nalejesz go mniej. Ale czasem wcale nie musisz stronic od tego trunku. Poznaj 7 korzyści z picia wina.

11. Oliwa zamiast masła

Najlepiej by było obejść się bez chleba, ale skoro już wylądował na stole, to wiedz, że zamiana masła na oliwę sprawi, że zjesz o 23% mniej kcal.

12. Talerzyki

Sztuczka optyczna: kup sobie talerze o mniejszej średnicy. To oszczędność rzędu 60 kcal na posiłku – 22000 kcal rocznie, dla lepszej perspektywy. A mowa tu wyłącznie o kolacji.

WH 12/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij