Przepisy na letnie drinki

Zanim jedzenie pojawi się na stole, zaproponuj gościom aperitif z bąbelkami. Ludzkość ma na koncie kilka udanych wynalazków i aperitif na pewno do nich należy. Na szczęście.

drinki fot. Shutterstock.com

We Włoszech aperitif (nazywany aperitivo) ma status instytucji i jest symbolem tamtejszego stylu życia. Oprócz tego, że oznacza porę dnia zaczynającą się po pracy w godzinach popołudniowych, to jest jednocześnie wstępem do wieczoru pełnego świetnego jedzenia i towarzyskich atrakcji. Alkohole wtedy podawane mają pobudzać apetyt i są zazwyczaj bardzo proste. Nasz ulubiony – zwłaszcza w gorące popołudnia i wieczory – to wytrawne, dobrze schłodzone prosecco przełamane kwiatowymi lub owocowymi likierami. Rozkosz gwarantowana, same sprawdźcie.

ZOBACZ TEŻ: Szybkie przekąski i proste drinki na imprezę [bądź perfekcyjną Panią domu]

Passoã bubbles

  1. Do wysokiego kieliszka wlej kolejno: 30 ml likieru Passoã, 40 ml Sprite/7UP, 50 ml GANCIA Prosecco Leggero
  2. Udekoruj owocami i serwuj mocno schłodzone.

Strawberry bubbles

  1. Do wysokiego kieliszka wlej kolejno: 30 ml likieru Bols Strawberry, 40 ml soku ananasowego, 50 ml GANCIA Prosecco Dry
  2. Udekoruj cząstkami owoców i delektuj się smakiem lata.

Hugo

  1. Do wysokiego kieliszka wlej kolejno: 30 ml likieru Bols Elderflower, 10 ml soku z limonki i 80 ml GANCIA Prosecco Dry.
  2. Dodaj gałązkę świeżej mięty lub skórkę z limonki i gotowe.

A jeżeli wolisz napitki bez dodatku alkoholu, postaw na którąś z naszych zdrowych, bezalkoholowych propozycji. Tutaj najdziesz przepisy na koktajle, które dostarczą Ci solidną porcję witamin, elektrolitów i antyoksydantów. Sprawdzą się też jako remedium na syndrom dnia poprzedniego.

REKLAMA