[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Przepis na jogurtowo-owocową bombę karotenową [z książki "Poranne inspiracje"]

WH jest patronem medialnym książki Violi Urban, dietetyczki i blogerki, o zdrowych śniadaniach. W kwietniowym numerze WH znajdziecie kilka przepisów, tutaj też jeden na zachętę, a ponad 100 w samej książce "Poranne inspiracje". Warto dać się zainspirować.

Jogurtowo-owocowa bomba karotenowa

Wartości odżywcze: 194,1 kcal, 6,5 g białka, 7,8 g tłuszcze, 23,3 g węglowodany, 4,8 g błonnik

Składniki na 1 porcje:

REKLAMA
  • marchewka – 1 sztuka (45 g)
  • pomarańcza – 1/4 sztuki (50 g)
  • brzoskwinia – 1/2 sztuki (50 g)
  • jogurt grecki – 5 łyżek (100 g)
  • woda – 1/2 szklanki (125 ml)
  • jagody goji – 1 łyżka (10 g)

Przygotowanie:

1. Owoce myjemy i obieramy. Marchewkę obieramy, myjemy i kroimy na talarki. Pomarańczę i brzoskwinię kroimy w kostkę.

2. Tak przygotowane składniki umieszczamy w blenderze, zalewamy jogurtem greckim i wodą. Następnie dodajemy jagody goji i miksujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

Porady #OkiemDietetyka

  • Aby obniżyć kaloryczność napoju, zamień jogurt grecki na naturalny (2%), użyj jogurtu greckiego light lub sojowego.
  • Zamiast jagód goji możesz użyć innych bogatych w antyoksydanty produktów, np. aronii, czarnej porzeczki, jagód, żurawiny.
  • Do koktajlu możesz także dodać mango, które należy do najbogatszych źródeł beta-karotenu.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij