[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Przekąski - jak podjadać i nie tyć

Jak skutecznie schudnąć? Musisz trzymać się zasad zdrowej diety. A co z podjadaniem? Nie musi być Twoim wrogiem, jeśli tylko będziesz przestrzegać kilku zasad. Sprawdź.

podjadanie fot. shutterstock.com

1. Słuchaj siebie

Nie sięgaj po przekąskę tylko dlatego, że od ostatniego posiłku minęła ustalona pora. Jedz tylko wtedy, gdy jesteś głodna.

2. Zrób sobie przerwę

Dla wielu osób przekąska staje się synonimem przerwy. Zastopuj ten związek i rób sobie wolne bez jedzenia. Możesz się wtedy przejść albo pogadać z koleżanką.

REKLAMA

3. Bądź przygotowana

Miej pod ręką awaryjną, „dobrą” przekąskę (np. orzechy) w chwili, gdy złapie Cię głód. Nie sięgniesz wtedy po coś przypadkowego.

4. Poza zasięgiem

Nie trzymaj jej jednak na widoku, np. w miseczce przy komputerze, bo będziesz po nią machinalnie sięgać. Badania pokazują, że jeśli coś widzimy, prawdopodobnie to zjemy.

5. Dziel na porcje

Trzymając się przykładu orzechów: nie trzymaj ich w całej paczce, bo lubimy zjadać rzeczy do końca. Podziel opakowanie na mniejsze porcje i noś ze sobą w pudełeczku.

6. Szacuj kalorie

Sprawdź, jak kaloryczne są Twoje ulubione przekąski. W wielu przypadkach możesz naprawdę solidnie się zdziwić. Nie musisz potem liczyć kalorii dokładnie, ale szacuj mniej więcej, ile ich jest. A potem pamiętaj, żeby zjadać mniej w czasie głównych posiłków. 250 kcal naraz w postaci przekąski powinno w zupełności wystarczyć. Sprawdź 22 pomysły na przekąski poniżej 100 kcal.

7. Trójka na podium

Aby Twoje przekąski jak najlepiej zaspokajały głód, powinny być kombinacją trzech składników: białka, tłuszczu i błonnika. Z kolei lepiej odpuść sobie te składające się głównie z węglowodanów. Te wywołają tylko skok insuliny, a potem jej spadek. I znowu poczujesz się głodna.

8. Nie tylko głód

Pamiętaj, że w tym wszystkim nie chodzi wyłącznie o zaspokojenie głodu. Dlatego wybieraj raczej produkty jak najmniej przetworzone, w których jest najwięcej składników odżywczych.

WH 03/2017

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij