Pogromcy tłuszczu - produkty na śniadanie

Chcesz wygrać z tłuszczem? Dorzucaj te produkty do swoich śniadań, a przyspieszysz jego spalanie, zgarniając jednocześnie dodatkowe, zdrowotne punkty. Dorzucamy też wielkość dziennej porcji, byś mogła sama się przekonać, jak niewiele potrzeba do szczupłej sylwetki.

Dan Matthews
fot. Dan Matthews

1. Korzeń maca

Dzienna dawka: 1/2 łyżeczki

Ten peruwiański korzeń legenda reguluje przemiany hormonalne i poprawia odporność na stres. Oznacza to mniej napadów głodu w ciągu dnia i szybszą regenerację.

2. Jaja

Dzienna dawka: 2-3 szt.

Źródło niezbędnych aminokwasów, witamin z grupy B, które regulują przemiany energetyczne), choliny niezbędnej naszym komórkom i luteiny- doskonałej dla dobrego widzenia.

3. Mozzarella

Dzienna dawka: 1 plaster

Niskotłuszczowy nabiał pomaga spalać tłuszcz (tak twierdzą uczeni), ale to właśnie mozzarella zawiera także sprzężony kwas linolowy, czyli popularne CLA – składnik preparatów odchudzających.

4. Białko serwatkowe

Dzienna dawka: 1 miarka

Zwiększa wydzielanie hormonów trzymających w ryzach głód i pomaga budować (oraz zachować)
masę mięśniową, która spala tłuszcz.

5. Owoce leśne i wiśnie

Dzienna dawka: 1/2 szklanki

Mają mnóstwo przeciwutleniaczy, a niewiele kalorii. Do tego badania Uniwersytetu w Michigan w USA pokazują, że wiśnie działają przeciwzapalnie.

6. Czarny pieprz

Dzienna dawka: solidna szczypta

Kluczem do szczupłej sylwetki jest zawarta w nim piperyna, która blokuje powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Najlepiej mielić go na świeżo.

7. Jogurt grecki

Dzienna dawka: 1 małe opakowanie

Oprócz białka da Ci również wapń, który wspiera metabolizm i pomaga zrzucać wagę, a dawka tłuszczu pomoże na dłużej zaspokoić głód.

8. Pomidory i pieczarki

Dzienna dawka: 1 szt. + 1 garść

Pierwsze to zastrzyk zwalczającego nowotwory likopenu, a drugie, witaminy D. W obu przypadkach nie musisz bać się kalorii.

9. Płatki owsiane

Dzienna dawka: garść

Owsianka to przeciwtłuszczowy klasyk – ze względu na wysoką zawartość manganu i złożonych węglowodanów.

ZOBACZ TEŻ: Pogromcy tłuszczu: produkty na lunch i Pogromcy tłuszczu: produkty na kolację

REKLAMA