[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Owoce mrożone czy z puszki – które lepsze?

Najlepiej byłoby na okrągło jeść tylko świeże warzywa i owoce, ale gdy nie ma wyboru, sięgamy po produkty w puszce lub mrożonki. Które są zdrowsze? Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert WH. Sprawdź.

mrożone owoce leśne Owoce leśne zimą? Tak, mrożone.

Od dawna zastanawia mnie, co jest lepsze: owoce mrożone czy z puszki? Bo opinie w necie są podzielone.

Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert – doktor Marek Szołtysik z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Najlepsze są świeże. Ale wybór między owocami mrożonymi a z puszki jest prosty – zdecydowanie wygrywają mrożonki.

REKLAMA

„Nowoczesne tunele chłodnicze szybko schładzają produkty, przez co tworzą się w nich niewielkie kryształki lodu, które nie niszczą struktury komórkowej – mówi doktor Marek Szołtysik. – Straty wartości odżywczych w wyniku mrożenia również są niewielkie”.

Koniecznie sprawdź, które mrożonki pomogą Ci schudnąć.

W przypadku owoców i warzyw w puszkach sytuacja jest nieco inna, ponieważ są one poddawane obróbce termicznej, najczęściej pasteryzacji. W jej wyniku produkt traci od 10 do 35% wartości odżywczych. „Pamiętaj, żeby przechowywać mrożonki we właściwej temperaturze (ok. -18 stopni Celsjusza) i serwować od razu po rozmrożeniu – radzi dr Szołtysik. – Puszki po otwarciu mogą być natomiast przechowywane do 24 godzin”.

PS To pytanie trafiło do naszej facebookowej skrzynki. Jeśli masz do nas jakąś sprawę lub chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na wiele Waszych pytań odpowiadamy na łamach papierowego wydania WH.

 WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij