[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ostre arabskie pikle [przepis od ChilliBite.pl]

Oto prosty przepis na pikle rodem z Bliskiego Wschodu. Przepis przygotowała dla Was Kasia Marciniewicz, autorka bloga ChilliBite.pl. Pycha!

fot. Kasia Marciniewicz

W nowym numerze Women's Health przywracamy słoikom należny im szacunek. Z pomocą Kasi Marciniewicz, autorki bloga ChilliBite.pl, kisimy, marynujemy, pasteryzujemy, potem chomikujemy słoiki, aż wreszcie otwieramy i szaleństwo smaku gwarantowane. Spróbujcie jej pikli rodem z Bliskiego Wschodu, a więcej przepisów znajdziecie w grudniowym wydaniu Women's Health.

Ostre arabskie pikle

Składniki:

REKLAMA
  • 1 kg rzepy daikon – możesz częściowo zastąpić ją różyczkami kalafiora, małymi cebulkami lub kalarepą
  • 200 g buraków;
  • 100 g marchwi;
  • 2 małe ogórki;
  • 2 papryczki chili;
  • 4 niewielkie ząbki czosnku;
  • szczypta cukru;
  • 700 ml wody;
  • 250 ml octu spirytusowego 10%

Sposób przygotowania:

Warzywa umyj. Rzepę, buraki i marchew pokrój w słupki takiej długości, by mieściły się pionowo w przygotowanych słoikach. Ogórki pokrój w plastry grubości ok. 1 cm. Pokrojone na kawałki papryczki podziel na 4 części. Do każdego słoika włóż równą ilość poszczególnych warzyw, wrzuć po kawałku liścia laurowego i po ząbku czosnku. Rozpuść we wrzątku sól i cukier, dodaj wodę, ocet i wymieszaj. Zalej marynatą warzywa i zakręć słoiki.

Pikle nie wymagają pasteryzacji. Są dobre do jedzenia po minimum 5 dniach. Proporcje na 4 słoiki o pojemności ok. 350 ml.

Przepis pochodzi z książki Kasi Marciniewicz "W słoiku - przetwory przez cały rok", wydawnictwo Publicat 2017.

Kasia Marcinkiewicz, W słoiku. Przetwory przez cały rok.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij