Olej palmowy: jakie produkty wybierać? [Eko News]

Ekologiczne newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

Średnio na każdego Polaka przypada ok. 711 kg oleju palmowego rocznie (w UE średnia wynosi 381 kg). A przecież jego produkcja prowadzi do wycinki ogromnych obszarów lasów deszczowych, uznawanych za najbogatsze pod względem różnorodności biologicznej na świecie. To co, bojkot? WWF podpowiada, że lepszym rozwiązaniem jest certyfikacja upraw. Dzięki temu produkcja oleju palmowego będzie miała zdecydowanie mniej negatywny wpływ na środowisko. Na opakowaniach szukaj certyfikatu RSPO.

Zielone Oscary

Wielce Szanowna Akademia wzięła sobie do serca losy naszej planety. W tym roku gwiazdom światowego kina podczas 92. oscarowej gali zaserwowano w większości menu roślinne. Owszem, na balu po imprezie pojawiły się także potrawy wegetariańskie i mięsne, ale jednak przeważały te wegańskie. Tym samym Oscary stały się kolejną wielką imprezą, która promuje dietę roślinną. Przypomnijmy, że pod zielonym sztandarem odbywała się także m.in. tegoroczna gala rozdania Złotych Globów. Gościom serwowano w 100% roślinne potrawy przygotowane przez szefa kuchni Beverly Hilton – Matthew Morgana, a plastikowe butelki z wodą zastąpiono szklanymi. Ach, fajnie, gdyby w rodzimym show-biznesie też się tak zazieleniło...

Naturalnie w kuchni i łazience

Marki kosmetyczne nie mogły nie zauważyć, że chcemy być eko, i też „grają w zielone”. Oto kilka wartych uwagi produktów.

Zielko, Biodegradowalny płyn do kuchni zapach mango&brzoskwinia

Naturalny płyn odtłuszcza i usuwa z każdej powierzchni nawet najbardziej oporne kuchenne zabrudzenia.

cena: 14,99 zł (500 ml); sylveco.pl

Niyok, Pasta do zębów z oleju kokosowego

Zawiera olej kokosowy (działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie), kredę (oczyszcza) i ksylitol (zapobiega powstawaniu próchnicy).

cena: 20,99 zł (75 ml); rossmann.pl

Kevin Murphy, Angel.Wash szampon do włosów cienkich i farbowanych

Bez siarczanów i parabenów. Opakowanie zrobione jest w 100% z odzyskanego z oceanów plastiku.

cena: 117 zł (250 ml); hair2go.pl

D'Alchemy, Purifying facial cleanser

Wegański żel do mycia twarzy ma łagodne i bezpieczne składniki myjące pochodzenia naturalnego. Bez składników odzwierzęcych.

cena: 89 zł (125 ml); dalchemyskincare.com

REKLAMA