[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odżywka białkowa - jaką wybrać?

Nie jesteś pewna, po którą odżywkę sięgnąć? Oto krótki przewodnik po ich rodzajach.

odżywka białkowa fot. Shutterstock

Na pewno widziałaś stoiska z odżywkami w galeriach handlowych. Na półkach stoi pełno kolorowych opakowań, głównie z bardzo "męskimi" nazwami z przedrostkami typu turbo, mega, giga, extreme, etc... A nawet jesli nazwa jest w miarę normalna, to i tak na opakowaniu zazwyczaj przedstawiony jest facet z mięśniami jak byk po sterydach. Która z nas chciałaby tak wyglądać? 

Ale nie daj się przestraszyć - to tylko marketing. W rzeczywistości odżywki (te legalne) nie zrobią z Ciebie bestii, nie zastąpią też treningu. Ale... mogą pomóc. Zobacz, którą wybrać.

REKLAMA

Białko serwatkowe

To najbardziej korzystna opcja – ze względu na szybkość wchłaniania oraz bogactwo aminokwasów rozgałęzionych. To one najmocniej wspierają nasze mięśnie.

Białko kazeinowe

Podobnie jak serwatka robione jest z mleka, jednak przyswajane o wiele wolniej, co zmniejsza sens jego używania w przypadku osób, którym nie zależy na rozwoju masy mięśniowej.

Białko z jaj

To drugi wybór po serwatce – możesz je stosować, jeśli powoduje ona u Ciebie dolegliwości żołądkowe. Ma dobry skład i wchłania się z podobną szybkością.

Białka roślinne

Naturalna opcja dla wegan. Nie zawierają one jednak kompletu aminokwasów, dlatego dobrze jest mieszać różne jego rodzaje (np. z soi, konopi, ryżu, grochu), aby uzupełniać te braki.

Białko wołowe

Proteiny pochodzące z mięsa to najrzadziej spotykany wybór, chociaż w ich przypadku również możesz liczyć na solidny zestaw aminokwasów.

Zobacz też: Odżywki białkowe: ósmy cud świata czy strata kasy?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij