[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Najlepszy sposób na mocne kości [WH NEWS]

Co zapewni Ci mocne kości? Jaki jest prosty sposób na dobry humor? I dlaczego frytki powinny wrócić do łask? Tym razem nasi redaktorzy dotarli do najnowszych doniesień naukowych z dziedziny zdrowego odżywiania.

pęknięta kość fot. shutterstock.com

Mleko sojowe a mocne kości

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Chyba że sojowym – to tak. Naukowcy z uniwersytetu w Hull (Wlk. Brytania) wykazali, że białko z tofu lub sojowego mleka wzmacnia nasze kości i chroni je przed utratą gęstości w późniejszym wieku. Dzieje się tak za sprawą izoflawonów, które odgrywają rolę podobną do estrogenów – wspomagają wzrost i naprawiają tkankę kostną.

Nie czekajmy, aż osteoporoza zastuka do nas od środka: 30 g białka sojowego połączone z 66 g suplementu izoflawonów dziennie powinno nas, wg naukowców, skutecznie wzmocnić i ochronić.

REKLAMA

REKLAMA

ziemniaki przygotowane na różne sposoby fot. shutterstock.com

Które ziemniaki są najbardziej sycące?

  • A) Pieczone
  • B) Purée
  • C) Frytki
  • D) Łódeczki

Odpowiedź C.

Zacznijmy od minuty ciszy nad tymi wszystkimi frytkami, których sobie odmówiłyśmy w życiu, bo nas wystraszono kaloriami, ech... Badacze pochylili się nad ziemniakami, próbując ustalić, czy sposób ich przygotowania ma wpływ na odczuwanie poczucia sytości po posiłku z tą samą ilością kalorii.

Okazało się, że skrobia we frytkach jest najwolniej trawiona i to właśnie frytki odpędzają głód najskuteczniej i najdłużej. Nie wspominając, że najlepiej smakują. Proponujemy przywrócić im dobre imię. I nie odmawiać sobie ich jedzenia – od czasu do czasu.

REKLAMA

cytrusy na depresję fot. Getty Images

Pomarańczowa alternatywa

Według „American Journal of Clinical Nutrition” flawonoidy w pomarańczach i grejpfrutach zmniejszają o 18% zagrożenie depresją wieku średniego. Wystarczy szklanka świeżego soku dziennie. Woskowanie i środki grzybobójcze pozwalają cytrusom przetrwać transport. Przed obraniem sparz je gorącą wodą i umyj ręce po kontakcie z nimi.

Sok sokiem, ale znamy też kilka ciekawych przepisów na dania z cytrusami. I chętnie się nimi z Tobą podzielimy.

WH 06/2017 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij