Najlepsze produkty z supermarketu na zdrowe jelita [plebiscyt WH]

To klucz do świetnego samopoczucia, także psychicznego.

najlepsze produkty z supermarketu fot. Wojciech Małkowicz / MPP

1. Jogurt naturalny probiotyczny - Jana

Bez cukru, konserwantów i barwników, z wysoką zawartością tłuszczu (4,5%). Ma dwa szczepy probiotycznych bakterii kwasu mlekowego: Bifidobacterium bifidum BB 12 oraz Lactobacillus acidophillus LA-5. Wpływa więc korzystnie na zdrowie, usprawnia funkcjonowanie przewodu pokarmowego i sprzyja zachowaniu prawidłowej mikroflory jelitowej.

2. VSL# - Ferring

To probiotyk do zadań specjalnych! Jeden z najlepszych na rynku suplementów, zawierający aż 8 szczepów bakterii probiotycznych. W jednej saszetce znajduje się 450 miliardów bakterii, które odbudowują mikroflorę jelitową, regulują pracę przewodu pokarmowego, łagodzą stan zapalny, zapobiegają dysbiozie jelitowej. Możesz go również stosować przy problemach gastrycznych, w trakcie bądź po zakończeniu przyjmowania antybiotyku, a także gdy forma psychofizyczna jest obniżona – tak, samopoczucie też zależy od kondycji jelit.

3. Woda mineralna - Nałęczowianka

Woda mineralna średnio zmineralizowana, z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu, będzie odpowiednia dla osób, których dieta jest uboga w sód, a także tych, które zmagają się z zaparciami. Zamiast sięgać po leki przeczyszczające i inne metody regulujące perystaltykę jelit, pij 1,5 litra wody dziennie.

4. Płatki owsiane - Bio Planet

Bogate w aminokwasy, są źródłem białka, witamin z grupy B, magnezu i żelaza. Są też źródłem błonnika rozpuszczalnego, który korzystnie wpływa na perystaltykę jelit i jest doskonałym probiotykiem.

5. Debutir - Polpharma

Sól sodowa kwasu masłowego zabezpiecza nabłonek jelita przed uszkodzeniami, wspomaga regenerację. Suplementacja zalecana dla osób z zespołem nadwrażliwego jelita, w nieswoistych chorobach zapalnych jelit i w zaburzeniach trawienia oraz wchłaniania, jak i w profilaktyce zdrowia naszych jelit.

6. Kimchi - Old Friends

Niepasteryzowane warzywa fermentujące w specjalnej mieszance ziół zawierają witaminy A, z grupy B, a także żelazo i wapń. Dzięki wysokiej zawartości bakterii probiotycznych, które zasilają florę bakteryjną naszego przewodu pokarmowego, kimchi jest jedną z najzdrowszych potraw świata.

7. Koncentrat napoju probiotycznego - Joy Day

Zawiera żywe szczepy bakterii probiotycznych, które wytwarzają metabolity. Są one szczególnie pomocne w walce z zaparciami. Koncentraty dostępne są w wielu wariantach smakowych, różniących się zawartością ekstraktów z fermentowanych składników roślinnych – dzięki temu lepiej ukierunkujesz je pod kątem dolegliwości. Owoce lasu wspierają odporność, chmiel uspokaja, a mięta wspomaga trawienie.

Tego się wystrzegaj - to zabójstwo dla jelit!

Alkohol

Lampka wina do kolacji to nie grzech, ale w nadmiarze alkohol jest po prostu trucizną dla jelit. Dochodzi do rozwoju przewlekłych stanów zapalnych, pojawiają się biegunki, refluks żołądkowo–jelitowy, wzdęcia, a nawet krwawienia z uszkodzonej śluzówki przewodu pokarmowego. Nadużywanie „procentów” jest ponadto czynnikiem znacznie zwiększającym ryzyko rozwoju choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Chipsy

To broń masowego rażenia nie tylko dla przewodu pokarmowego, ale dla całego organizmu. To potężna dawka soli, tłuszczów nasyconych i rafinowanych węglowodanów. Według badań ich częste spożywanie istotnie zwiększa ryzyko rozwoju otyłości, cukrzycy typu drugiego, a nawet choroby wieńcowej. Chipsy to zabójstwo dla zdrowia, ale także dla figury.

Zupki chińskie

Zawierają szereg chemicznych ulepszaczy smaku. Ta szybka przekąska zaburza pracę nie tylko przewodu pokarmowego, ale negatywnie wpłynie na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

SPRAWDŹ TEŻ: 

Zobacz również:
REKLAMA