Najlepsze produkty z supermarketu dla aktywnych [plebiscyt WH]

To, co jesz, ma znaczenie. Efekty treningów będą jeszcze lepsze.

najlepsze produkty z supermarketu fot. Wojciech Małkowicz / MPP

1. Białkowy milkshake - Valio

Napój proteinowy na bazie mleka i białek mlecznych. Szybki, smaczny, pełnowartościowy, dostarczający aż 25 g białka. Jest też źródłem wapnia. Bez laktozy i cukru.

2. Filet piersi z kurczaka - Zagrodowy z Podlasia

Chude mięsa dostarczają pełnowartościowego białka. Jeśli masz niedobór żelaza jedz wołowinę lub podroby (pasta z wątróbki, jabłka i marchewki jest świetnym dodatkiem do pieczywa – przekonała się do niej już niejedna sportsmenka). Staraj się kupować mięsa z certyfikowanych hodowli.

3. Skyr - Piątnica

Jogurt typu islandzkiego jest niskokaloryczny, beztłuszczowy i bogatobiałkowy (aż 10% protein). Nadaje się do dań wytrawnych, słodkich, a także jako lekka przekąska. Kupuj tylko w wersji naturalnej - te owocowe i do picia zabierają cukier.

4. Mleko bio - Piątnica

Pełnotłuste lub odtłuszczone – zależnie od Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Nawadnia, jest źródłem wapnia, pełnowartościowego białka i węglowodanów. Idealne do potreningowych, owocowych koktajli.

5. Ziemniaki - warzywniak

Tak, nasze poczciwe polskie ziemniaki. Doskonale sycą (pod warunkiem że zjesz je pod postacią gotowanych, a nie pieczonych), dostarczają sporo wody i potasu, a także łatwo przyswajalnych węglowodanów (około 15-20%) oraz błonnika.

6. Izotonik - Oshee

Nawadnia i dostarcza energii. Idealny podczas długiego wysiłku, gdy obficie się pocisz i spalasz setki kalorii. Patrz na skład i wybieraj bardziej naturalne.

7. Baton proteinowy - Vitanella

Ma sporo białka serwatkowego i kofeiny, sporo witamin oraz małą zawartość cukrów. Do tego dobra cena i świetny smak – idealna i łatwo dostępna przekąska!

8. Świeży sok buraczkowy - Viva Natura

Jeden z niewielu suplementów o mocno udokumentowanym wpływie prosportowym. Zawarte w nim azotany wpływają na poprawę wydolności, obniżenie odczuwanego zmęczenia i ciśnienia krwi.

9. Żel energetyczny - Ale gel

Jest skoncentrowanym źródłem energii – idealne rozwiązanie podczas długotrwałych wysiłków.

10. Jajka - Go Bio

Wysoka zawartość białka, mało tłuszczu. Jedz „całe” – są bardziej prosportowe niż same białka. Jedz 7-10 jajek w tygodniu.

11. Morele suszone - Bio Planet

Suszone owoce są źródłem skoncentrowanej energii (dużo kalorii w małej garstce). Idealne przy długotrwałych wysiłkach (np. biegi długodystansowe). Morele mają bardzo dużo potasu i beta-karotenu.

SPRAWDŹ TEŻ: 

Zobacz również:
REKLAMA