[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mrożonki: sposób na odchudzanie i zdrową dietę

Świeże nie zawsze oznacza lepsze. Przeciwnie: warzywa i owoce, leżąc całymi tygodniami w magazynach supermarketów, tracą część witamin i minerałów. Lepiej więc sięgnij po mrożonki, które pomagają zrzucić zbędne kilogramy.

mrożonki, truskawka fot. shutterstock.com

Odchudzanie

Rzeczywiście, pewne amerykańskie badania pokazały, że Ci, którzy jedli mrożonki, chudli szybciej od tych, którzy jedli świeże warzywa. Sandra Hannum z uniwersytetu w Illinois, autorka eksperymentu, tłumaczy, że ludziom się wydaje, że to, co jest świeże, zwłaszcza warzywa i owoce, może być jedzone bez ograniczeń. I nakładają sobie dużo większe porcje. To zatem nie jest kriogeniczny cud, ale psychologia.

REKLAMA

 

Higiena

Glenys Jones, ekspert ds. żywienia z brytyjskiego Medical Research Council, potwierdza, że im dłużej świeże produkty leżą w magazynach, tym więcej tracą witamin i mikroelementów. Nie wspominając o higienie. Tymczasem przed zamrożeniem warzywa i owoce są dokładnie myte i blanszowane. Badania pokazują, że zawartość wit. C w mrożonym, zielonym groszku spada zaledwie o 4%.

Termin

Bez względu na to, czy mrozisz sama, czy też kupujesz mrożone, trzymaj się odpowiednich terminów mrożenia – zwłaszcza w przypadku ryb. W dorszu i mintaju, po 12 miesiącach w zamrażarce, wytwarza się formaldehyd. Ta sama niebezpieczna substancja jest stosowana w niektórych utwardzaczach do paznokci. Ryby po 12 miesiącach mrożenia lepiej się pozbyć tak samo, jak lakieru z chemią.

Kolor

Jeśli zauważysz na mrożonych warzywach lub owocach zmiany w ich kolorze, to może oznaczać, że są one w tym miejscu zepsute. Ale w przypadku mrożonek, w przeciwieństwie do warzyw świeżych, spokojnie możesz odciąć przebarwioną część, bo reszta jest na pewno zdrowa. Unikaj mrożonych frytek, mango i papai, bo one szybciej od innych brązowieją, czyli ulegają utlenieniu.

Patent WH

Jeśli chcesz rozmrozić mięso, włóż je do pustego, stalowego lub aluminiowego garnka i zostaw na jakiś czas w temperaturze pokojowej. Metal, wchłaniając ciepło z powietrza, przyspieszy rozmrażanie, nie pozwalając na namnożenie się bakterii.

Interesujący artykuł dotyczący mrożonek napisali również nasi koledzy z Men's Health: "Obiadus hibernatus, czyli cała prawda o mrożonkach". Warto poznać także 10 pomysłów na zdrowe odchudzenie swojej kuchni.

WH 01/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij