Łosoś: wartości odżywcze i zdrowotne

Dziki łosoś to sprawdzony sposób nie tylko na pyszne danie, ale i piękny wygląd. Moc kwasów tłuszczowych omega-3 i chude białko sprawią, że będziesz cieszyć się zgrabną figurą, piękną cerą i zdrowiem (obniżysz poziom złego cholesterolu). Nie zapominajmy też o smaku, który jest kolejna zaletą tej ryby morskiej.

ryba, łosoś, dieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dlaczego warto jeść łososia

REKLAMA

Jedz dzikiego łososia z Alaski, a będziesz czerpała korzyści z żywieniowej supergwiazdy. Kwasy tłuszczowe omega-3 tej, wyjątkowo smacznej, ryby nie tylko potrafią obniżać zły cholesterol i poprawiać Twój humor, ale są również świetnym źródłem chudego białka.

Łosoś znajduje się w obowiązkowym menu na większości sportowych zgrupowań treningowych – utrzymuje przyrost siły i wydajność organizmu.

25% o tyle przyspieszysz metabolizm i przemodelowanie sylwetki, jeżeli rekomendowaną, dzienną dawkę białka rozłożysz w miarę równo na wszystkie pięć posiłków.

Spokojnie – nie będziesz musiała jeść tak dużo, jak piłkarze, ale dajemy Ci kolejny powód, by go pokochać: jedzenie łososia pomaga Twojemu ciału produkować walczących ze zmarszczkami sojuszników: kolagenu i keratyny. Ten duet świetnie też robi naszym włosom i paznokciom. Dzięki, łososiu!

Powyższy fragment artykułu artykuł pochodzi z wydania specjalnego WH "Bądź piękna nago". Przejdź na kolejna stronę, by dowiedzieć się więcej!

 

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacja - „Bądź piękna nago”
Aplikacja - „Bądź piękna nago”

Dla tradycjonalistki – książka "Bądź piękna nago"

Wyniki ankiety przeprowadzonej na naszej stronie internetowej pokazały, że aż 79% kobiet ma jakieś zastrzeżenia co do swojego wyglądu. Chcemy zmienić takie nastawienie. Uwierz – żeby być piękną, musisz przede wszystkim polubić swoje ciało!

okładka, numer specjalny

Stąd pomysł na pierwszą książkę WH – „Bądź piękna nago”. To aż 256 stron i pięć rozdziałów, które zawierają szczegółowo rozpisany, 6-tygodniowy plan obejmujący dietę (pięć smacznych posiłków dziennie) i kompletny trening. A oprócz tego porady naszych specjalistów, którzy podpowiadają, jak wyglądać i myśleć o sobie lepiej.

Już teraz zamów książkę "Bądź piękna nago" z darmową przesyłką!

Dla gadżeciary – apka "Bądź piękna nago"

Jeśli wolisz mieć jadłospis i opis ćwiczeń zawsze pod ręką, nasza aplikacja to coś dla Ciebie! Ściągnij apkę "Bądź piękna nago" na swojego smartfona lub tablet i nie zastanawiaj się dłużej, jaki trening dziś wybrać, ile zrobić powtórzeń, co zjeść na śniadanie, a co na kolację. Poprowadzimy Cię za rękę i wyręczymy w podejmowaniu decyzji. Ty musisz podjąć tylko jedną: zabieram się za siebie!

Bądź piękna nago, aplikacja WH

Jak to działa?

Po zainstalowaniu musisz tylko wybrać pierwszy dzień i godzinę treningu. Od tej pory apka będzie Ci przypominać godzinę wcześniej o każdym zaplanowanym treningu. Oczywiście funkcję przypominania możesz w każdej chwili wyłączyć.

Jeśli przegapisz któryś z treningów, możesz zacząć plan od nowa albo ustawić datę początku o jeden dzień później niż pierwotnie. Plan treningowy możesz wyeksportować do kalendarza, żeby uniknąć przegapienia.

Po sześciu tygodniach takiego reżimu treningowego (nie martw się, są też dni wolne!) i starannie zaplanowanej diety poczujesz się we własnej skórze jak w najseksowniejszej kreacji.

Aplikacja "Bądź piękna nag"o działa na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android.

Pobierz już teraz naszą aplikację:

WH

Zobacz również:
Hannah Eden, certyfikowana trenerka CrossFitu i influencerka ułożyła dla Women’s Health intensywny trening będący połączeniem treningu funkcjonalnego, siłowego i HIIT. W 10 minut spalasz tłuszcz, budujesz mięśnie, poprawiasz mobilność i wydolność.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA