[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lifehacki z przyprawami

Przyprawy i zioła są fantastyczne nie tylko w kuchni, dodając smaku i aromatu. Sprawdź, jak możesz inaczej wykorzystać ich eteryczną potęgę.

Użyj przypraw, ale inaczej Użyj przypraw, ale inaczej

Te sposoby były doskonale znane naszym prababciom. Babcie jeszcze o nich pamiętały, ale już się tą wiedzą nie dzieliły. Mamy - w większości korzystały już ze środków kupowanych w sklepie. Tych w kolorowych opakowaniach i napisem "promocja!!!".

Ty możesz wrócić do starych sprawdzonych sposobów i przy okazji oczyścić nieco domową atmosferę ze sztucznych chemicznych związków.

Sposób na srebrne robaczki

Rybik cukrowy, mimo sympatycznej nazwy, jest tym małym, zwinnym, srebrzystym paskudztwem, które pojawia się czasem w naszych łazienkach i w innych wilgotnych miejscach domu. Drań potrafi wytrwać pół roku bez pożywienia, więc nie jest specjalnie wymagający kulinarnie, ale za to nie znosi szałwii i liści laurowych. Ich zapach przegania go skutecznie. Najpewniej do sąsiadów, ale im też możesz sprzedać patent z ziołami, a oni z kolei następnym. To może być początek pięknej, sąsiedzkiej przyjaźni.

REKLAMA

Sposób na mole

Mole w szafie lub garderobie? Te potrafią być prawdziwą zmorą wełnianych ciuchów, a antymolowe kostki są jakby nieco przereklamowane. Przygotuj kilka muślinowych saszetek i wypełnij je całymi goździkami - te powieś w szafie lub włóż do szuflad ze swetrami. Skuteczne są też woreczki z mieszanką lawendy, rozmarynu i cynamonu, a jeszcze w bonusie dostaniesz obłędny zapach. 
Swoją drogą, kiedy ostatnio robiłaś porządki w szafie?

Sposób na śmierdzący słoik/butelkę

W słoiku, który zamierzasz ponownie użyć (szacun za troskę o planetę Ziemię) pozostał zapach po poprzednim lokatorze np. kiszonkach. Napełnij go wodą, wsyp łyżeczkę gorczycy w proszku, zamieszaj i odstaw na noc. Rano słoik będzie gotowy do użycia.

Sposób na stęchliznę w termosie

Zamknięty termos i długo nie używany potrafi po odkręceniu trącić stęchlizną. Następnym razem, zanim go zakręcisz i odstawisz do szafki, wsyp do środka kilka goździków. Łyżeczka soli też się sprawdza. Oczywiście przed zamknięciem opłucz go starannie i osusz.

Sposób na cuchnące buty

Szałwia znana jest ze swoich bakteriobójczych właściwości i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Dlatego świetnie się sprawdza, jako odświeżacz do obuwia. Zanim założysz buty przed wyjściem z domu, włóż do każdego po dwa listki szałwii, które zapobiegną rozwojowi bakterii w ciepłym i lekko wilgotnym środowisku. Usuń je po powrocie do domu.
Jeśli buty już brzydko pachną, możesz je odświeżyć także inaczej.

Sposób na owady w ogródku

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką warzywnego ogródka, ta wiedza Ci się przyda. Posadź na obrzeżach aromatyczne rośliny - bazylię, wrotycz lub szałwię - a te skutecznie odstraszą owady. Natomiast mięta, szałwia, tymianek i koper ogrodowy bohatersko obronią przed szkodnikami kapustę, brokuły, kalafiora i brukselkę. 

Oczywiście przyprawy możesz też wykorzystać w kuchni :)
Nie tylko te doskonale znane, ale również te bardziej egzotyczne.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij