[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lemoniada z węglem aktywowanym [ciekawostki dietetyczne WH]

Jedzenie z dodatkiem węgla aktywowanego to tegoroczny hit. Poniżej znajdziesz przepis na czarną lemoniadę, która przyniesie Ci ulgę w gorące dni.

fot. shutterstock

Lemoniada z węglem aktywowanym

Pojawiała się już w poprzednim roku na Insta, ale tak naprawdę właściwości aktywowanego węgla znane są od tysięcy lat. Zresztą, która z nas nie zażywała go przy biegunce? Węgiel ma silny potencjał odtruwający i doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga w problemach trawiennych, używa się go w kosmetyce, a przez regulację pracy jelit przypisuje się mu odchudzające działanie. Lemoniadę zrobisz z 5 szklanek wody, soku z 2 cytryn, łyżeczki aktywowanego węgla i 2 łyżek miodu – wszystko dobrze wymieszaj i dorzuć kostki lodu.

Trzech samurajów

Maitake, chaga i reishi - trzy egzotyczne grzyby i ich potężny potencjał zdrowotny trafiły pod strzechy. Ze sproszkowanego ekstraktu powstała kawa, która, o dziwo, nie smakuje grzybami, ale za to daje większego kopa niż podwójne espresso. Do tego pobudza pracę mózgu, zwiększa wydolność, zabija wolne rodniki, nakręca metabolizm i jest szczególnie polecana dla osób, które dużo ćwiczą. Warto spróbować! !

REKLAMA

Baton pełen nauki

7 Zespół uczonych z warszawskiej SGGW opracował w swoich laboratoriach recepturę na prozdrowotny, ekologiczny, wysokobiałkowy baton dla aktywnych i udostępnił przepis. Badania trwały 4 miesiące, podczas których stworzono 20 receptur. Z nich wybrano 5 i poddano szczegółowym analizom mikrobiologicznym i fizykochemicznym. Na koniec wyłoniono zwycięzcę i oto on.

Składniki:

  • 30 g wiórków kokosowych
  • 40 g mąki kokosowej
  • 90 g koncentratu białek serwatkowych
  • 30 g oleju kokosowego
  • 30 g cukru trzcinowego
  • 45 g konfitury z aronii
  • 50 ml wody
  • 100 g gorzkiej czekolady

Przygotowanie:

Rozpuść cukier w ciepłej wodzie, roztop olej i połącz wszystkie składniki w masę. Włóż do formy i do lodówki na minimum 4 h. Roztop czekoladę, wmieszaj białka i oblej schłodzoną masę. Schładzaj min. 4 h.

ZOBACZ TEŻ: Owoce a dieta - czy musisz z nich rezygnować?

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij