Kuchnia orientalna: 5 egzotycznych dodatków

Słyszałyście o takich produktach jak sumak czy harissa? Kilka prostych dodatków przeniesie Was do królestwa Orientu. Zapraszamy na nasz bazar pachnący pełną aromatu i zdrowych składników kuchnią orientalną. Zabierzcie ze sobą tylko apetyt i entuzjazm – resztę znajdziecie na miejscu.

szafran fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przygotowaliśmy już dla Was 5 pysznych przepisów na orientalny obiad. Teraz czas dowiedzieć się, w czym tkwi sekret aromatu kuchni orientalnej.

REKLAMA

Woda różana

Na Bliskim Wschodzie dodaje się ją do wszystkiego – od gulaszu z kurczaka po słodką baklawę. Spróbuj dodać kilka kropli do koktajli lub ryżu.

Melasa z granatu

Słodko-kwaśny smak jest tajną bronią wielu bliskowschodnich dań lub dressingów. Świetnie się sprawdza jako dodatek do koktajli.

Harissa

Tradycyjnie używana w kuchniach Orientu ostra pasta z wielu przypraw (z przewagą tych ostrych). Doskonała do marynowania i przyprawiania mięs.

Szafran

Najdroższa przyprawa świata dodaje potrawom niepowtarzalnego, żółtego koloru i aromatu gorzkiego miodu. Do dań z ryżem lub owoców morza – bezcenna.

Sumak

Sproszkowane jagody w kolorze ceglanym, o lekko kwaskowatym smaku, są podstawowym dodatkiem do słynnego falafela. Użyj do każdego dania, do którego pasuje cytryna.

WH 07-08/2015

Zobacz również:
Wspinanie jeszcze nigdy nie było tak dostępne dla kobiet, jak dziś. W dużej mierze zawdzięczamy to twardym jak skała kobietom, takim jak Aleksandra Taistra, która bez pardonu pięła się na szczyt w zdominowanym przez mężczyzn środowisku.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA