Jedzenie sera zmniejsza ryzyko cukrzycy [WH News]

Tak twierdzą kanadyjscy naukowcy.

Shutterstock

Insulinooporność to zapowiedź cukrzycy. Wg badań wrocławskich uczonych osłabiona wrażliwość na insulinę występuje u 16-30% ludzi między 20. a 25. rokiem życia. Żeby zwiększyć wrażliwość na insulinę i zapobiec rozwojowi cukrzycy, musisz być aktywna, utrzymywać prawidłową wagę i... jeść więcej sera. Uczeni z University of Alberta w Kanadzie wykazali, że wprowadzenie go do diety szczurów ze stanem przedcukrzycowym znacząco poprawia wrażliwość na insulinę. Smacznego!

Więcej mocy!

Ćwiczymy, żeby dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Ale po co dalej pocić się na siłce, gdy już wyglądasz i czujesz się świetnie? Odpowiedź jest prosta: żeby ten stan trwał jak najdłużej. Uczeni z Exercise Medicine Clinic w Brazylii w 2001 roku zmierzyli moc mięśni 4000 osób. Po 15 latach odnaleźli te osoby i odkryli, że ponad 300 z nich zmarło. Po dopasowaniu do wyników pomiarów sprzed lat okazało się, że ci, którzy w badaniu z 2001 roku osiągnęli najgorsze wyniki, umierali 10 razy częściej niż ci, którzy byli najmocniejsi. Prof. Claudio Gil Araújo wyjaśnia, że moc mięśni tym się różni od siły, że ta ostatnia pozwala Ci wycisnąć sztangę, a moc pozwala wycisnąć ją kilka razy szybko. Żeby zwiększyć moc mięśni i żyć dłużej, rób 3 serie po 3-5 repet z ciężarem ok. 50% maksymalnego.

Tip: opuszczaj ciężar wolno, unoś szybko.

Bez róznicy

Podobno siła kaca zależy od rodzaju pierwszego drinka na imprezie. Uczeni z University of Cambridge sprawdzili ten przesąd (korzystając z pomocy 90 ochotników) i ustalili, że nieważne, czy zaczynasz od piwa, czy od wina – jeśli wypijesz za dużo, kac jest nieunikniony jak śmierć i podatki.

Woda idealna

Uczeni z Urma University w Iranie odkryli, że odwodnieni sportowcy nawadniają się najlepiej i pocą później najmniej, pijąc wodę w temperaturze około 16 stopni. Gdybyś zastanawiała się, ile to jest 16 stopni, wyjaśniamy, że w lecie mniej więcej taką temperaturę ma zimna woda w kranie.

Seks po ciąży

Aż 74% młodych mam twierdzi, że seks po urodzeniu dziecka jest co najmniej tak dobry, jak wcześniej – wynika z badania użytkowniczek aplikacji peanut. Taki sam odsetek kocha się raz w tygodniu, a połowa dwa razy lub nawet częściej.

Jajka do włosów słabych

Masz słabe włosy i paznokcie? Jedz więcej jajek. Jajka (zwłaszcza żółtka) są najbogatszym źródłem biotyny, czyli witaminy B7. Według prof. Ralpha M. Trüeba, dermatologa z Zurychu, niedobór biotyny występuje u 37% kobiet skarżących się na słabą kondycję włosów.

ZOBACZ TEŻ: O tej porze dnia seks jest najprzyjemniejszy [WH News]

Zobacz również:
REKLAMA