[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Jedzenie do pracy: 5 niezbędnych produktów spożywczych

Drożdżówka czy batonik z automatu? Zastawiasz się czasem, co jeść w pracy? Jeżeli chcesz przestrzegać zdrowej diety i nie przytyć, zapoznaj się z naszymi propozycjami na proste i szybkie posiłki.

fot. Photographee.eu  2014/shutterstock.com fot. Photographee.eu 2014/shutterstock.com

Między śniadaniem a obiadem wiele się dzieje: pędzisz ze spotkania na spotkanie i odhaczasz kolejne pozycje na swojej liście zadań. Nawał obowiązków sprawia, że posiłek jedzony w pracy staje się najistotniejszym, jeśli chodzi o Twoje dobre samopoczucie (jest też ważny dla Twojego zdrowia).

Zamiast wrzucać monety do maszyny z przekąskami i wydawać kasę na tego typu pseudo-posiłek, zadbaj by w Twoim biurze znalazło się miejsce na 5 podstawowych produktów, z których skomponujesz pyszny, zdrowy lunch.

REKLAMA

Dietetyk Keri Gans, autorka książki "The Small Change Diet", dzieli się z nami swoimi pomysłami i wskazuje produkty, w które powinnyśmy się zaopatrzyć, by szybko zaspokoić głód, gdy w pracy zacznie nam burczeć w brzuchach.

1. Chleb pełnoziarnisty

Kanapki to podstawa! Zresztą nie ma się co dziwić: mogą być pyszne, łatwe i szybkie w przygotowaniu. W sklepie wybieraj zawsze pieczywo pełnoziarniste (nie mylić z wieloziarnistym), ponieważ jest pełne sycącego błonnika. Między dwie pełnoziarniste kromki możesz włożyć to, na co tylko masz ochotę.

2. Jogurt naturalny

Jogurt sam w sobie może być uznany za lekką przekąskę, ale wystarczy, że dorzucisz do niego owoce oraz orzechy i już masz pełnowartościowy posiłek. Zaopatrz się w większą niż zazwyczaj ilość jogurtu, żebyś nie musiała podjadać aż do obiadu.

3. Tuńczyk w puszce

Te puszkowane bomby białkowe nie wymagają gotowania ani smażenia, więc idealnie nadają się na szybki i łatwy posiłek. Jeżeli chodzi o tuńczyka w puszce: wybieraj tego w sosie własnym (wersja w oleju z wiadomej przyczyny ma więcej kalorii). Dodaj do niego nieco musztardy lub niskotłuszczowego majonezu i zajadaj z pełnoziarnistym pieczywem.

4. Migdały lub masło migdałowe

Migdały to źródło dobrych dla Twojego organizmu protein i tłuszczów, których połączenie idealnie Cię nasyci. Zobacz, jakie jeszcze korzyści płyną z jedzenia orzechów.

Jeśli lubisz  chrupać migdały w całości – dodaj je do jogurtu, a jeżeli wolisz wersję maślaną – posmaruj nią pełnoziarniste pieczywo. Upewnij się tylko, że nie zjadasz ich zbyt dużo, ponieważ są dosyć kaloryczne.

5. Owoce

Owoce musiały pojawić się na liście zdrowych przekąsek, ale to także jeden z najlepszych pomysłów na lunch, który możesz zjeść w pracy. Dodają słodkości jogurtowi naturalnemu i są idealnym uzupełnieniem kanapek z masłem migdałowym. Tylko pomyśl o plasterkach banana lub jabłka w połączeniu z delikatnym, orzechowym smakiem. Pycha!

Zobacz też: 7 pomysłów na śniadanie wspomagające odchudzanie.

Tekst: Kenny Thapoung

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij