Jak zrobić imprezę bez alkoholu?

Czujesz, że bez procentów Twój organizm miałby się lepiej? Nadal możesz być duszą towarzystwa i świetną gospodynią imprez.

Impreza bez alkoholu Shutterstock

Podjęłaś noworoczne postanowienie, by pić mniej alkoholu lub zupełnie odstawić trunki na jakiś czas? Świetnie! Podjęcie świadomej decyzji o ograniczeniu picia jest pierwszym krokiem w kierunku czerpania korzyści z funkcjonowania bez (lub z małą ilością) alkoholu. Ale możesz się zastanawiać: „Czy odstawienie procentów nie wykluczy mnie z życia towarzyskiego?” lub „Jak będę się bawić bez lekkiego rauszu?”

Wszystkie nasuwające ci się pytania nie są wcale błahe ani trywialne. Jednak, mówiąc szczerze – nie ma się czego bać. Po pierwsze, coraz więcej ludzi starających się praktykować zdrowy tryb życia, rezygnuje z alkoholu. Czasem zaczynają od miesiąca, stąd coraz bardziej popularna idea suchego stycznia.

ZOBACZ TEŻ: Dry January - 10 korzyści z odstawienia alkoholu

Po drugie, spotkania towarzyskie, nawet bez alkoholu, nadal mogą gwarantować świetną zabawę. Wystarczy zadbać o oprawę przyjęcia, wkładając nieco pracy w wystrój, dekorację stołów, dobór szerokiego wachlarza napojów bez alkoholu. Dobry humor nie jest przecież uzależniony od zawartości procentów we krwi, tylko od świetnego towarzystwa.

Odstawienie alkoholu nie musi oznaczać nudnego wieczoru.  Wręcz przeciwnie – możecie od razu zacząć dobrą zabawę, zamiast czekać, aż procenty zaczną rozluźniać atmosferę. Uzależnianie swojej otwartości od zawartości alkoholu we krwi, to ryzykowna strategia. Lepiej postawić na mniej szkodliwe środki, rozkręcające imprezy – planszówki, karaoke, fajną play listę. A do tego przygotować stół według naszych rad.

Znajdź swój nowy ulubiony (bezalkoholowy) napój

To idealny czas na odstawienie alkoholu – nawet dla miłośników walorów smakowych konkretnych trunków. W sieciowych sklepach pojawiło się tyle bezalkoholowych wersji popularnych drinków, że każdy znajdzie cos dla siebie. Wybierz piwo, wino, gin czy nawet whiskey w wersji 0% i pozbądź się uczucia, że coś tracisz, wyrzekając się alkoholu. Jesteś gospodynią imprezy?

Upewnij się, że masz w lodówce różne bezalkoholowe alternatywy. Staraj się dopasować smaki napojów do potraw, które zamierzasz serwować. Oczywiście najbardziej uniwersalne będą różnego rodzaju wina i piwa bez zawartości procentów. Możesz mieć w zapasie kilka butelek, by zabierać je ze sobą na przyjęcia, gdzie może zabraknąć alternatywy dla alkoholowych drinków. Będzie to też świetny prezent dla gospodarzy.

ZOBACZ TEŻ: Bezalkoholowe alkohole – przegląd, gdzie kupić, przepisy na drinki

Zadbaj o szkło

Nigdy nie lekceważ potęgi estetyki. Podawaj napoje bezalkoholowe w możliwie najładniejszej szklance czy kieliszku. To, że ty lub twoi goście nie pijecie alkoholu, nie oznacza, że ​​nie powinniście serwować sobie drinków w pięknym, fantazyjnym szkle. Całe doświadczenie smakowania napoju ma bardzo duży związek z naczyniem, z którego go pijemy. Zabaw się trochę, nakrywając do stołu i przewietrz najlepsze szkło ze swojej kolekcji. Goście na pewno docenią Twoją dbałość o detale.

Daj wodzie smakowego kopa

Nawadniaj – siebie i swoich gości. Nie każdy jest fanem bezalkoholowych drinków, które mają jednak dość charakterystyczne smaki. Być może ktoś będzie chciał napić się wody. By podać ją w ciekawy i spektakularny sposób, zaopatrz się w duży szklany słój-dystrybutor (jak do lemoniady). W środku umieść kostki lodu, wodę i różnego rodzaju owoce, warzywa, zioła: plasterki cytryny, pomarańczy, jagody, może trochę plasterków ogórka i na koniec kilka gałązek mięty. Poza pięknym wyglądem, woda nabierze świeżego, przyjemnego smaku. Goście na pewno chętnie będą po nią sięgać.

ZOBACZ TEŻ: Woda mineralna: jak poprawić jej smak?

REKLAMA