[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Jak przyspieszyć metabolizm: pory posiłków

Marzy Ci się zgrabna sylwetka? Dieta przyspieszająca metabolizm opiera się na jedzeniu zdrowych posiłków o odpowiednich porach, dostosowanych do Twojego stylu życia. Skalibruj swoją dietę, tak by Twój metabolizm pracował jak w zegarku.

metabolizm fot. shutterstock.com

6.00-8.00

Słońce włącza Twój hormonalny budzik. M.in. kortyzol sprawia, że poziom cukru we krwi rośnie, dzięki czemu masz energię, by zacząć dzień (OK, by zrobić kawę). Śniadanie tuż po wstaniu z łóżka podwaja ten efekt, a nadmiar kalorii odkłada się w talii. Dlatego najpierw lokówka, a potem lodówka – 1. posiłek jedz po godzinie od otwarcia oczu.

REKLAMA

7.00-9.00

To pewne: pożywne śniadanie zmniejsza ryzyko przejadania się później w ciągu dnia. Oprócz węgli i białka, wrzuć też na talerz trochę zdrowych tłuszczów i korzystaj z ich energii przez cały dzień. To co, jogurt grecki z granolą czy tost z awokado?

10.00

Serio – pierwsza kawa o 10. Kortyzol zastępuje kofeinę. Jeśli połączysz go z espresso, to kawa przestanie na Ciebie działać i organizm wypadnie z rytmu dobowego.

12.00-14.00

Według badań osoby jedzące lunch wcześniej traciły na wadze szybciej i więcej niż ci, którzy jedli to samo, ale później. Bonus: masz większy wybór na stołówce.

14.00

Tea time! Spadek kortyzolu uzupełnij kofeiną, ale po raz ostatni dzisiaj, jeżeli chcesz się wyspać.

15.00-16.00

O tej porze najczęściej budzi się pokusa na słodycze. Bądź silna i zwalcz ją, przyjmując pozycję wojownik I. Jeśli siła jogi nie wystarczy, pomaszeruj dynamicznie przez 10 minut, by dotlenić mózg, poprawiając koncentrację i tłumiąc ochotę na cukier. Tylko nie przechodź obok cukierni.

18.00-21.00

Czas na konkret (np. łosoś, quinoa i zielenina), czyli białko, węgle i zdrowe tłuszcze, które nasycą Cię do rana. Między kolacją a snem najczęściej bez namysłu sięgamy po tuczące przekąski. Dlatego zaplanuj aktywność, która zajmie Ci ręce w tym czasie.

22.00-23.00

Złe wieści dla fanek wieczornych seansów filmowych: osoby, które kładą się do łóżka późno (zwłaszcza po 23) i nie dosypiają, częściej dotyka otyłość. Zrobiłaś się śpiąca?

WH 03/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij