[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Jak jeść i chudnąć: naukowe fakty [6 rad WH]

Można jeść i tracić zbędne kilogramy? Jasne. Jeśli zależy Ci na skutecznym odchudzaniu albo po prostu chcesz dbać o figurę, sprawdź nasze proste patenty. To kilka przydatnych trików dotyczących jedzenia przy stole.

pancakes z borówkami na śniadanie

Jak sobie nakryjesz... ...tak zjesz. Każdy z tych patentów z osobna może wydawać się mało istotny, ale razem mogą być kroplą, która przeważy szalę.

1. Szklanki

REKLAMA

Naukowcy zmierzyli, że więcej nalewamy do szklanek niskich i szerokich niż do wąskich i wysokich. Różnica wynosi średnio 19%, więc jest o co walczyć, zwłaszcza gdy zawartość jest mocno kaloryczna.

2. Zastawa

Mamy tendencję, żeby talerze ładować jedzeniem do pełna, więc mniejsza zastawa (badania wskazują, że rozmiar sztućców też może mieć znaczenie) pomoże Ci kontrolować wielkość porcji.

3. Kolory

Dzięki badaczom z Cornell Univerisity wiemy, że nakładaniu mniejszych porcji sprzyja kontrast między kolorem talerza a jedzenia. Różnica to nawet 20%, więc może warto zainwestować w kolorową zastawę. Zobacz też, jaki kolor talerzy najskuteczniej pomaga schudnąć.

4. Porządek

Nie jedz, jeśli dookoła panuje rozgardiasz. Naukowcy uważają, że w uporządkowanym otoczeniu, zwłaszcza takim, w którym widoczna jest zdrowa żywność (np. miska z owocami), zjadamy mniej.

5. Skupienie

Nie chodzi o to, żebyś jadła w całkowitej ciszy i izolacji, ale im bardziej jesteś skoncentrowana na tym, co robisz, tym lepiej. Na czas posiłku koniecznie wyłącz telewizor, najlepiej też nie czytaj.

6. Taktyka

Jeśli jesz przy szwedzkim stole, sprawdź najpierw dostępne dania, a dopiero potem nakładaj. Dzięki temu nie będziesz wracać po dokładkę czegoś, co nie zmieściło się na talerz w pierwszej turze.

Naukowcy nie narzekają na brak zajęć. Zobacz, jakie patenty dotyczące śniadania wspomagającego odchudzanie opracowali.

WH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij